baskaynak Final Okulları cemre
 
Samsun Sürücü Kursu Uzmanlar Petrol HRS Ajans

Samsun’da Balıkçılardan Yeni Yıla Mutlu Başlangıç

featured

Samsun’da Balıkçılardan Yeni Yıla Mutlu Başlangıç Samsun’da yeni yılın ilk gününde vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşan balık satıcıları mutlu bir başlangıç yaptıklarını dile getirdi

AW506652 04 scaled Samsun

2022 yılının ilk gününü evlerinde geçiren vatandaşların tercihi balık oldu. Balık satıcıları da ilgiden memnun kaldı. Fiyatların uygun balığı da taze olduğunu söyleyen balık satıcıları yeni yılda bu bereketin devam etmesini istediklerini belirtti.

AW506652 03 scaled Samsun

Balık satıcısı Onurcan Köse, “Yeni yılda vatandaş bugün balığa rağbet gösteriyor. Zaten her sene böyle oluyor. Yılbaşı ertesi çok güzel iş oluyor. Bugün de zaten hafta sonu. Hem de tatil. Vatandaş evinde. Satışlarımız da bu yüzden iyi. Fiyatlar da gayet uygun. Hamsinin kilosu 20 TL, mezgidin kilosu 20 TL, barbun 10 TL, istavrit 10 TL. 2022’den dileğimizin balığın bol çıkması. Sağlı, mutluluk, neşe. Sezonu bu şekilde bollukla kapatırsak bizim için güzel bir yıl olacak” dedi.

AW506652 02 scaled Samsun

Balık satıcısı Kurtça Aydın, “Şu anda biz 2021’i atlattık. 2022’nin ilk günü çok güzel satışımız var. Yoğunluk var. Vatandaş balık yemeye geldi. Yiyecek. Balıklar da hem ucuz hem taze. Vatandaşı Saathane Meydanı’na bekliyoruz. Mezgidimiz, barbunumuz, hamsimiz hep ucuz. Samsun deyince akla balık gelir zaten” diye konuştu.

Vatandaşlardan Yavuz Özgen, “Hastanede yatan misafirim vardı. Ona diye balık almaya geldim. Balıklar güzel. Mezgit aldım. Bir tane de levrek aldım. 2022 insanlara, topluma, milletimize inşallah güzel gelir. Şu virüsten bir an önce kurtulmak istiyoruz. Bıktık artık. Nice mutlu seneler olur inşallah” şeklinde konuştu.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

AW506652 01 scaled Samsun

Uygulamayı Yükle

Samsun'a Dair Tüm Haberleri Yakından Takip Etmek İçin Uygulamamızı İndirin.