doğa calven cemre
 
5s dikey izosam bilgi

Samsun’da Balıkçılar Şaşkın!

samsunda-balikcilar-saskin-2411
Daha Fazla Göster

Samsun’da Balıkçılar Şaşkın! Samsun’da tezgahlar dolu olmasına rağmen satışlarda azalma görülmesi balıkçıları şaşkına çevirdi

Samsun’da tezgahların dolu olmasına rağmen satışlarda azalma görülmesi nedeniyle balıkçılar, vatandaşların ilgi göstermediği gerekçesiyle şaşkınlık yaşadıklarını ifade etti.

AW474486 04 1 scaled Ana Manşet

HER ŞEY PAHALI, BALIK UCUZ

Vatandaşların balık ucuz olduğu zamanlarda balığa ilgi göstermemesinden yakınan balık satıcısı İsmet Akpınar, “Vatandaşlar balığa ilgi göstermiyor. Bu durumu anlayamıyorum. 40 senelik balıkçıyım. Her şey pahalı, balık ucuz buna rağmen kimse balık yemiyor. Balık pahalı olunca ise balığa ilgi gösteriyorlar. Ben bu işten bir şey anlayamadım” dedi.

AW474486 03 scaled Ana Manşet

EN UCUZ YİYECEK BALIK

Döviz fiyatlarının artmasının balık fiyatlarını arttırmadığına değinen balık satıcısı Onurcan Köse, “Balık fiyatlarında uygun tarifeler devam ediyor. İri ve yağlı hamsi 15 TL’den satılıyor. Havaların ve deniz suyunun soğuması hamsinin yağlanmasına neden oldu. Vatandaşlar da diğer balıklara nazaran hamsiye daha çok ilgi gösteriyor. Barbun, mezgit ve istavritin kilosu 10 TL’den satılıyor. Çinakop kilo 30, levrek ve çipura da kilosu 50 TL’den satılıyor. Dövize ve altına zam geldi ama bu balık fiyatlarını etkilemedi. Yine uygun fiyatlara balık satıyoruz. Diğer ürünlerdeki fiyatlar belli. Marketlere, ete ve tavuğa yanaşılmıyor. Şu anda yenilebilecek en uygun yiyecek balık” diye konuştu.

Balık fiyatlarından memnun olan bazı vatandaşlar ise fiyatların diğer et ürünlerine göre oldukça ucuz olduğunu dile getirdi.

GÜNCEL SAMSUN HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ SAMSUN HABER

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir