Samsun'da Balık Tezgahları Onlara Kaldı! İşte En Çok Tercih Edilen Balık Samsun'da balık sezonunun kapanmasıyla birlikte tezgahların yerini kültür balıkları aldı

EN ÇOK RAĞBET SOMONA

Bu sezon bolca satılan istavrit, hamsi, mezgit ve barbun yerini kültür balıkları olan levrek, çipura, alabalık, somon, kefal ve sazana bıraktı. Samsunlu balıkçılar vatandaşların kırmızı et ve tavuk almak yerine en çok somona rağbet gösterdiklerini ifade ettiler.

AW602127_01.jpg

"BALIĞA İLGİ DEVAM EDİYOR"

Sezonun bitmesine rağmen balığa olan ilginin azalmadığına değinen balık satıcısı İsmet Akpınar, “Denizlerde av sezonu bitmesine rağmen vatandaşlar kültür balıklarına ilgi göstermeye devam ediyor. Somon ve alabalık fiyatları diğer et ürünlerine göre ucuz. Alabalık kilo 40, somon 50 TL. Küçük balık dediğimiz mezgit, istavrit, hamsi ve barbun gibi balıklar artık tezgahta yer almıyor. Havalar ısınınca olta balıkçılarından gelinceye kadar kültür balıkları satmaya devam edeceğiz. Diğer balıklardan palamut tane 15, çipura kilo 80, levrek kilo 90 liradan satılıyor” dedi.

Samsun'da elektrik akımına kapıldı! Hayatını kaybetti Samsun'da elektrik akımına kapıldı! Hayatını kaybetti

AW602127_03.jpg

"EN ÇOK SATILAN BALIK SOMON"

En çok somon balığının satıldığına dikkat çeken balık satıcısı Onurcan Köse ise, “Balıkçılar açısından güzel bir sezonu geride bıraktık. Vatandaşlara bol bol balık yedirdik. Sezona kültür balıkları ile devam ediyoruz. Tezgahlarda soman, alabalık, çipura, levrek, Norveç palamudu, kefal ve sazan gibi balıklar var. Fiyatlar da gayet uygun. Vatandaşlar şu sıralarda Omega-3 oranı yüksek olduğu için somon tercih ediyor” diye konuştu.

Balık fiyatlarının biraz daha uygun olması gerektiğini ifade eden vatandaşlar, yine de diğer şehirlere göre fiyatların kabul edilebilir olduğuna söylediler.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.