doğa yataks duru
       
5s arslan bilgi

Samsun’da Avlandı Kokuya Yakalandı

Samsun'da Avlandı Kokuya Yakalandı
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun’da Avlandı Kokuya Yakalandı Samsun’dan Düsseldorf Havalimanı’na iniş yapan uçakta seyahat eden bir Alman vatandaşının valizinden üç tane geyik kafatası çıktı.

Samsun Çarşamba Havalimanı’nından Düsseldorf Havalimanı’na iniş yapan uçakta seyahat eden 64 yaşındaki bir Alman vatandaşının valizinden üç tane geyik kafatası çıktı. Yolcu, geyik kafataslarını Samsun’dan Düsseldorf’a tatil hatırası olarak getirdiğini söylediği öğrenildi.7

2e129e4f f293 4dab 9201 aaf001a9c363 Ana Manşet

GÜMRÜKTE FARKEDİLDİ
Gümrük memurları yolcunun bagajını kontrol ettiğinde, bavulu açılmamışken bile hoş olmayan bir koku fark etti. Daha sonra X-ray cihazında kontrol edilen valizde birkaç hayvan kafatası tespit edildi. Gümrük memurları bavulu açtığında ağır bir koku ile birlikte geyik kafataslarıyla karşılaştı. Yolcu, gezgin bir avcı olduğunu ve yaptığı av gezisinden üç kafatasını hatıra olarak getirdiğini söylediği öğrenildi.

ÇÜRÜMEYE BAŞLAMIŞLAR
Yolcunun Türkiye’den götürdüğü kafataslarının üzerindeki et, kıkırdak ve doku kalıntılarının tamamı soyulmadığı için yolculuk sırasında çürümeye başladıkları görüldü. Çürüyen et kalıntıları nedeniyle, hayvan hastalıklarının bulaşlamasını önlemek adına üç kafatasına da gümrük tarafından el konuldu.

cac90185 e94f 4175 9662 e56ceb4b9e2e Ana Manşet

MASRAFLAR YOLCUDAN
Kafataslarının daha sonra Düsseldorf şehrinde yok edileceği ve masrafların yolcu tarafından karşılanacağı bilgisi verildi. Samsun Çarşamba Havalimanı’ndan pazartesi ve perşembe günleri Düsseldorf Havalimanı’na direkt uçuşların olduğu öğrenilirken, yolcunun kafataslarıyla Türkiye’den nasıl çıkış yaptığına dair herhangi bir bilgiye ulaşılamadı.


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir