Samsun'un Ladik ilçesinde 23 yıldır atıl haldeki eski okul binası kadınların dikiş nakış öğrenmesi için köy yaşam merkezine dönüştürüldü.

Yılport Samsunspor genç futbolcu ile anlaştı! Gelir gelmez kiralandı  Yılport Samsunspor genç futbolcu ile anlaştı! Gelir gelmez kiralandı 

KADINLAR EĞİTİM ALACAK

Milli Eğitim Bakanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığı'nın desteğiyle Ladik ilçesine bağlı Kabacagöz Mahallesinde 23 yıldır atıl duran eski okul binası köy yaşam merkezi haline getirildi. Köylü kadınların dikiş nakış eğitimi alacağı yaşam merkezi hizmete açıldı.

"KÖYLERDE YAŞAM KALİTESİNİ ARTTIRACAK"

Ladik Kaymakamı Ahmet Raşit Orhan burada yaptığı konuşmada, yaşam merkezinde kurs eğitim merkezi, spor alanları ve kütüphane bulunduğunu belirterek, "Köylerde kullanılmayan eski okul binalarını tek tek dönüştürmeye başladık. Eski binalar birer yaşam merkezine haline gelecek. Köylerimizdeki vatandaşlarımızın bir araya gelerek sohbet edeceği, kursiyerlere eğitim verilen ve gençlerin spor yapacağı alanlar olacak." dedi.  Başkan Yapıcı, Özel ise eski okul binaların dönüştürülmesinin köylerde yaşam kalitesini arttıracağını aktardı.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.