Samsun'da Atatürk Anıtı'na Saldırınlar Hakim Karşısına Çıkıyor! Samsun'da Atatürk Anıtı'na yönelik olarak gerçekleştirilen saldırının davasında tutuklu 2 kişi hakkında bugün karar verilmesi bekleniyor

SAMSUN ATATÜRK ANITI'NA SALDIRI

Samsun'da 3 Şubat Perşembe günü sabaha karşı lüks cip ile Atatürk Anıtı'na gelen 2 kişi, anıta urgan bağlayıp yıkmaya teşebbüs etmiş, başarılı olamayınca yakalanma korkusuyla olay yerinden kaçmıştı. Samsun polisi önce aracın plakasını, ardından da şahısları tespit etmiş, akraba oldukları öğrenilen C.R.F.(39) ve B.F.(25) yakalanarak gözaltına alınmıştı. Şüpheliler olaydan bir gün sonra çıkarıldıkları mahkemece tutuklanmıştı.

odatv_image_71__c5263f804a9f42.jpg

SAMSUN ATATÜRK ANITI'NA SALDIRI DAVASINDA KARARIN BUGÜN VERİLMESİ BEKLENİYOR

C.R.F.(39) ve B.F.(25) hakkında Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından iddianame tanzim edildi ve Samsun 7. Asliye Ceza Mahkemesi'ne dava açıldı. Başsavcılık iki şüpheli hakkında 5816 sayılı “Atatürk Aleyhine İşlenen Suçlar Hakkındaki Kanun”un 1/2 ve 2/1. maddeleri gereği ceza tayinlerinin alt sınırdan uzaklaştırılarak 1 yıldan 7,5 yıla kadar ve Türk Ceza Kanunu'nun 152/1.a, 35, 37, 44, 53, 54 ve 63. maddeleri gereği “Kamu malına zarar verme” suçlarından da 1 yıldan 4 yıla kadar hapis cezasına çarptırılıp, mala zarar verme teşebbüs aşamasında kaldığından dolayı da ilgili indirim maddelerinin uygulanmasını talep etti.

Samsun'da İnşaat Mühendisinin Şüpheli Ölümü! Samsun'da İnşaat Mühendisinin Şüpheli Ölümü!

DAVA BUGÜN 14.00'TE

Samsun 7. Asliye Ceza Mahkemesinde bugün saat 14.00'te görülecek davanın ikinci duruşmasında karar verilmesi bekleniliyor.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.