doğa calven cemre
 
5s dikey izosam bilgi

Samsun’da Altın Kızlar Kolları Sıvadı’Her Şey Çocuklar İçin’

Samsun'da-Altın-Kızlar-Kolları-Sıvadı'Her-Şey-Çocuklar-İçin'
Daha Fazla Göster

Samsun’da Altın Kızlar Kolları Sıvadı’Her Şey Çocuklar İçin’ Samsun Lösemili ve Kan Hastalıklı Çocuklar Derneği (LÖSAM)’nde ‘Altın Kızları’ olarak bilinen gönüllü kadınlar, lösemili çocuklar yararına ‘Yılbaşı Kermesi’ düzenlemek için kolları sıvadı

Samsun’da 1999 yılında il genelindeki hastanelerin Çocuk Hematoloji bölümünde tedavi gören çocuk ve ailelerine yönelik bilgilendirme, tanı ve tedavi durumlarını düzeltmek, tetkik, tedavi hizmetini sürdürenlere yardım ve dayanışmayı sağlamak amacı ile kurulan LÖSAM’da ‘Altın kızlar’ olarak bilinen gönüllü kadınlar, lösemili çocuklar yararına ‘Yılbaşı Kermesi’ düzenlemek için kolları sıvadı.

Samsunda Altin Kizlar Kollari SivadiHer Sey Cocuklar Icin 1 scaled Ana Manşet

 

ÇALIŞMALARA BAŞLADILAR
Yılbaşı Kermesi ve gönüllü Altın Kızlar’ın çalışmaları hakkında bilgiler veren Lösemili ve Kan Hastalıklı Çocuklar Derneği (LÖSAM) Yönetim Kurulu Üyesi ve Sosyal İşler Başkanı Sema Danışmaz, “LÖSAM’da pandemi nedeniyle iki yıldır iş yapamadık. Ancak çocuklarımızın her zaman ihtiyaçları var. Bizde hemen kolları sıvadık. Geleneksel hale gelen kermesimize hazırlanıyoruz. Yılbaşı kermesimize başladık. Her Perşembe arkadaşlarla bir araya geliyoruz. Yeni fikirler, ürünleri bir araya getirdik. Sosyal mecralardan destek istedik. Herkese çok teşekkür ediyoruz, çocuklarımız için çok güzel dönüşler aldık” dedi.

Samsunda Altin Kizlar Kollari SivadiHer Sey Cocuklar Icin 4 scaled Ana Manşet

‘ÇOCUKLARIMIZA İLAÇ OLACAK’
Lösemili çocukları tanımak ve destek olmak için herkese kapılarının açık olduğun söyleyen Danışmaz, “Makarna, el işleri, reçel gibi birçok ürünü kendimiz yapıyoruz. Yılbaşı’na 15 gün kala ürünlerimizi sergileyeceğiz. Halkımızın aldığı ürünler çocuklarımıza ilaç, yemek ve kıyafet olacak. Samsun halkı değil sadece ülkenin birçok yerinden bize ürün gönderen arkadaşlarımız oldu. Onlara teşekkür ederiz. İmza günleri düzenleyeceğiz. ‘Altın Kızlar’dan koro oluşturuyoruz. Yazarların imza günü olacak ve konserler düzenleyeceğiz. İki yıllık pandemide boş geçen zamanımızı lösemili çocuklarımız için mesafeyi bir ayda kapatacağız. Halkımız gelsin, bir şey alamsa bile lösamı tanısınlar ve lösemeli çocuklarımıza destek olsunlar” diye konuştu.

Hakan AKGÜN – Umut Can EREN

Samsunda Altin Kizlar Kollari SivadiHer Sey Cocuklar Icin 6 scaled Ana Manşet Samsunda Altin Kizlar Kollari SivadiHer Sey Cocuklar Icin 5 scaled Ana Manşet Samsunda Altin Kizlar Kollari SivadiHer Sey Cocuklar Icin 2 scaled Ana Manşet Samsunda Altin Kizlar Kollari SivadiHer Sey Cocuklar Icin 3 scaled Ana Manşet

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir