doğa yataks duru
5s arslan bilgi

Samsun’da Alarm! Vali Zülkif Dağlı’dan Uyarı

validen-maganda-uyarisi
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun’da Alarm! Vali Zülkif Dağlı’dan Uyarı Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, düğün, nişan, asker eğlencelerinde ve düğün konvoylarında, havaya ya da çevreye ateş edilmesine karşı alarma geçildiğini açıkladı

Samsun Valiliği, vatandaşların can güvenliğinin korunabilmesi açısından, düğün, nişan, asker eğlencelerinde ateşli silahlarla havaya ve çevreye ateş edilmesine karşı İl Emniyet Müdürlüğü ile İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından sıkı tedbirlerin alınacağı ifade edildi.

MUTLULUĞA KURŞUN SIKMAYIN

Düğün ve benzeri organizasyonlarda silah kullanımının önüne geçmek için tüm kolluk kuvvetlerimizle sıkı denetimler yapılacağını belirten Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, genç çiftlerin en mutlu günlerinin en kötü günlerden birisi haline gelmemesi için tüm vatandaşlarımızı çok daha duyarlı olmaya davet ederek, ‘mutluluğa kurşun sıkmayın’ çağrısında bulundu.

ADLİ VE İDARİ İŞLEM

Samsun Valiliği’nden yapılan açıklamada, “Vatandaşlarımızın huzur ve güven ortamı içinde yaşamaları devletimizin asli görev ve sorumluluklarındandır. Ülkemiz genelinde bayram, düğün, uğurlama, spor müsabakası gibi organizasyonlar sırasında meskûn mahallerde ateşli silahlarla havaya ateş açılması nedeniyle, yaralama ve ölüm olaylarının meydana geldiği görülmektedir. Valiliğimizce kişilerin can güvenliğinin korunması, suç işlenmesinin önlenmesi, kamu düzeninin sağlanması çerçevesinde meskun mahallerde havaya ateş açılmasının önlenmesi, bu çerçevede yaralama ve ölüm gibi istenmeyen olaylara meydan verilmemesine yönelik tedbirlerin alınması büyük önem arz etmektedir. Bu doğrultuda, vatandaşlarımızın huzur ve güvenliği için ilimiz sınırları içerisinde yapılan düğün, nişan ve benzeri etkinliklerde ateşli silahlarla havaya ateş açılması durumunda sorumlular hakkında adli veya idari işlem yapılacaktır” denildi.

Merve İLHAN

 

 

 


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir