doğa samsun sürücü kursu cemre
 
5s dikey akın bilgi

Samsun’da Alarm! Ani Sel, Su Baskını, Heyelan, Kuvvetli Rüzgar…

samsunda-sel-alarmi-1710
Daha Fazla Göster

Samsun’da Alarm! Ani Sel, Su Baskını, Heyelan, Kuvvetli Rüzgar… Meteoroloji Samsun’da yer yer kuvvetli ve çok kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış uyarısı yaptı

Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Samsun için yer yer kuvvetli ve çok kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış uyarısı yapıldı. Samsun çevrelerinde beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, sabah saatlerinden itibaren yerel olarak kuvvetli olması beklendiğini açıklayan Meteoroloji, meydana gelebilecek olumsuzluklara (Ani sel, Su baskını, Heyelan, Yağış anında kuvvetli rüzgar ve Ulaşımda aksamalar gibi) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmesi konusunda vatandaşları uyardı.

İşte o açıklama;

Yapılan son değerlendirmelere göre; Kastamonu çevrelerinde beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, 17.10.2021 sabah saatlerinden itibaren 18.10.2021 Pazartesi sabah saatlerine kadar yerel olarak kuvvetli (21-50 Kg/m2) Ordu çevrelerinde özellikle kıyı kesimlerinde öğle saatlerinden itibaren aralıklı olarak kuvvetli yer yer çok kuvvetli (21-75 kg/m2),Sinop ve Samsun çevrelerinde beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, sabah saatlerinden itibaren yerel olarak kuvvetli (21-50 Kg/m2) olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara (Ani sel, Su baskını, Heyelan, Yağiş anında kuvvetli rüzgar ve Ulaşımda aksamalar gibi) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

SAMSUN VE İLÇELERİNDE HAVA BUGÜN NASIL OLACAK?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir