Samsun için korkutan deprem uyarısı! O ilçeyi işaret etti: "Samsun için felaket olur" Samsun için korkutan deprem uyarısı! O ilçeyi işaret etti: "Samsun için felaket olur"

Cumhur İttifakı AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Av. Halit Doğan ile Cumhur İttifakı AK Parti İlkadım Belediye Başkan Adayı İhsan Kurnaz, el ele vererek ilçenin kentsel dönüşüm sorununu çözeceklerini söyledi. 


PLAN ONAY SÜRECİ BAŞLADI

AK Parti İlkadım Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) açılışı, vatandaşların yoğun katılımıyla gerçekleştirildi. Açılışta, İlkadım ilçesinin beklediği kentsel dönüşüm müjdesini veren Cumhur İttifakı AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Av. Halit Doğan, "Amacımız İlkadım'da, Samsun'da, 17 ilçemizde hizmet seferberliğini artırarak devam ettirmek. Meşalenin şehri İlkadım ama İlkadım bugün AK Parti belediyeciliğini devam ettirememenin büyük sıkıntısı içinde. İhsan başkanımla ve meclis üyelerimizle beraber İlkadım'a hizmet etmek için yola çıkıyoruz. Eksiğimizin farkındayız. Durumu görebilmek için milletvekillerimiz ve il başkanımızla beraber Çevre Şehircilik Bakanlığı'na gittik. Şimdi kentsel dönüşümle ilgili planın onayıyla alakalı süreç başladı. Süreç aşama aşama devam edecek. İlk işimiz kentsel dönüşüm sorununu çözmek olacak" dedi.

"KOSKOCA 5 YIL BOŞA GEÇTİ"

Cumhur İttifakı AK Parti İlkadım Belediye Başkan Adayı İhsan Kurnaz da göreve geldiklerinde 5 yılı telafi edeceklerini belirterek şu ifadeleri kullandı: "31 Mart'ta yapılacak seçimlerde hemşehrilemiz belediye yönetmeyi bize uygun görürlerse boş geçen bu 5 yılı çok kısa zamanda telafi ederek, en hizmetleri yapacağız.  75 gündür seçim kampanyası yürütüyoruz. Gittiğim her esnaf, her STK hizmet alamadıklarından şikayet ediyorlar. İlkadım Belediyesi'nin 1 buçuk milyar civarında bütçesi var. Bu kadar parayı harcayıp, hiçbir şey yapmadan bunu nasıl becerdiniz çok merak ediyorum. Bugün doğmuş bebekten, en yaşlısına kadar herkesin hakkı var bu bütçede. Koskoca 5 yılı boşa geçirmişiz. Erdoğan başkanımın zamanında yapılan çok güzel hizmet binaları var. Ama onlar hiçbir şey yapmadan mevcut borcu ikiye katladınız. Ama olsun biz göreve geldiğimizde bundan  şikayet etmeyeceğiz. Şikayet makamı değil orası. Arkadaşlarımızla, belediye meclis üyelerimizle hep birlikte el ele vererek İlkadım bütçesini toparlayacağız. Sonra da yapılacak hizmetlerimize sırayla başlayacağız. Gittiğim her esnaf diyor ki 'Saat 18.00'den sonra Gazi Caddesi, Cumhuriyet Caddesi, Fatih Sultan Mehmet Caddesi'ne kadınlar girmeye korkuyor diyorlar. Çünkü karanlık. Kaldırımlar dökük, asfaltlar delik deşik. İlkadım'ın çok eksikleri var. İnşallah kentsel dönüşümle ilgili elimizden geleni yapacağız. Seçildiğimizde Halit Doğan beyefendiyle birlikte ele ele vererek problemleri çözeceğiz. Bu kalabalığı gördüğüm için çok heyecanlandım. 31 Mart gelmeden bu seçim bitti dedim."

AK Parti İlkadım SKM açılışında konuşma yapan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, AK Parti Samsun Milletvekilleri Av. Orhan Kırcalı ile Av. Ersan Aksu, AK Parti Samsun İl Başkanı Mehmet Köse, MHP Samsun İl Başkanı Burhan Mucur, AK Parti İlkadım İlçe Başkanı Ersin Kasap, MHP İlkadım İlçe Başkanı Yavuz Anuk da şunları söyledi:


EN BÜYÜK GÜCÜMÜZ BİRLİKTELİĞİMİZ

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, "Bizim en büyük gücümüz birliğimiz ve beraberliğimiz. İlkadım'ın sıkıntıları var, çözülmemiş problemleri var. Biz bunları biliyoruz. Çalışmalar, o belediye muhalefet de olsa gerçekleşebilir, yeter ki niyet olsun. Ne yazık ki İlkadım'da iş böyle olmadı. 31 Mart'tan sonra Halit başkanımız ve İhsan başkanımızla bu yolda yürümeye devam edeceğiz." 

"ŞİMDİDEN HAYIRLI OLSUN"

AK Parti Samsun Milletvekili Av. Orhan Kırcalı: Hizmet belediyeciliğinin yanında gönül belediyeciliği de denince akla AK Parti geliyor. 5 yıl aradan sonra İhsan başkanımızla birlikte gerçek belediyecilik mührünü vurmaya hazır mıyız? Bu iş tamam. AK Parti belediyeciliği şimdiden İlkadım'a hayırlı uğurlu olsun. 

"KALDIĞI YERDEN DEVAM EDECEK"

AK Parti Samsun Milletvekili Av. Ersan Aksu, "İlkadım Samsun'un kalbi niteliğinde bir ilçe. İhtiyaçlarını biliyoruz. Halit başkanımızın adaylığı açıklanır açıklanmaz bakanlığımızda İlkadım'da kentsel dönüşümle ilgili ne yapabilir diye konuştuk. Gerçek belediyeciliği kaldığı yerden devam ettireceğiz."

"KAYIPLAR TELAFİ EDİLECEK"

AK Parti Samsun İl Başkanı Mehmet Köse, "İlkadım'ın kayıplarını telafi etmeye, tüm ilçelerimizde ve Büyükşehir Belediyesi'nde 18'de 18 yapmaya geliyoruz" dedi.

"18'DE 18 YAPACAĞIZ"

MHP Samsun İl Başkanı Burhan Mucur, "Cumhurbaşkanımıza ve liderimize söz verdik. Bu sözleri sizlere güvenerek verdik. Sizlerin de desteğiyle birlik ve beraberlik içinde 18'de 18 yapacağız." 

"ZAFER ELDE EDİLECEK"

AK Parti İlkadım İlçe Başkanı Ersin Kasap, "Türkiye Yüzyılı şehirleri için belediyeciliğin adı Cumhur İttifakı'dır. Allah'ın izniyle 31 Mart'ta elde edeceğimiz zafer ile İlkadım'da yeniden Cumhur İttifakı belediyeciliği, hizmetlerine kaldığı yerden devam edecektir."

"HAK ETTİĞİ YERE KAVUŞACAK" 

MHP İlkadım İlçe Başkanı Yavuz Anuk, "5 yılda İlkadım'da hak ettiğinden geride bırakın, milleti görmezden gelen belediyecilik anlayışından kurtarıp, galip geleceğiz. Milli mücadelenin ilk adımının atıldığı ilçemizi hak ettiği yere kavuşturarak, İhsan Kurnaz ağabeyimizi belediye başkanı yapacağız."

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.