Mehmetçik Meydanı'nda düzenlenen etkinlik açık hava konseri ile başladı.

SAMSUN'DA AÇIK HAVA SİNEMASI

Konser sonrası bir konuşma yapan Havza Belediye Başkan Vekili Ömer Faruk Çörekçioğlu, Kültür Yolu Festivali etkinliğine ev sahipliği yapmaktan dolayı memnuniyet duyduklarını belirtti.

ÇTB Meclis Başkanı Hacı Toraman: “Jandarmamız, milletimizin gurur kaynağı” ÇTB Meclis Başkanı Hacı Toraman: “Jandarmamız, milletimizin gurur kaynağı”

"TÜRKİYE'MİZİN KÜLTÜRÜNÜ ZİHİNLERE AKTARIYOR"

Çörekçioğlu, "Dünyanın en kapsamlı kültür sanat projelerinden biri olan Türkiye Kültür Yolu Festivalleri, Türkiye’mizin kültürel değerlerini, mimarisini, tarihini ve kültürünü sanat yoluyla zihinlere aktarıyor. Bunun yanı sıra Kültür Yolu etkinlikleri vesilesiyle şehirlere marka etkinlikler kazandırıyor. Kültür Yolu çatı markası altında Kültür ve Turizm Bakanlığımız tarafından dönemsel olarak festivaller düzenleniyor. Bu kapsamda da açık hava konserlerine ve açık hava sinema etkinliğine ev sahipliği yaptık. Emeği geçen herkese teşekkür ederim." dedi.

Konuşmanın ardından meydana konuşlandırılan Kültür ve Turizm Bakanlığına ait Gezen Sinema Tırı ile açık hava sinema gösterimi yapıldı.

BANA MASAL ANLATMA İZLENDİ

Bana Masal Anlatma isimli filmi Hıavzalılar beğeniyle izledi.

HABER AJANSI: AA

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.

Kaynak: AA