SAMSUN'DA 7 ASIRLIK KÖPRÜ

Samsun'da İstavroz Çayı üzerinde bulunan ve kemerinde bulunan mescitle dikkat çeken 7 asırlık tarihi Kurt Köprü ilgi görüyor.

KEMERİNDE BULUNAN MESCİTLE DİKKAT ÇEKİYOR

Havza ile Vezirköprü ilçelerinin sınırını belirleyen İstavroz Çayı üzerinde bulunan tarihi Kurt Köprü, 7 asırdır ayakta duruyor. Bizanslılar zamanında yapıldığı, Selçuklular döneminde ise onarıldığı belirtilen Kurt Köprü, kemerinde bulunan mescitle de ayrıca dikkat çekiyor.

Yardım götüren THY uçakları deprem bölgelerinden ücretsiz geri dönüş sağlıyor Yardım götüren THY uçakları deprem bölgelerinden ücretsiz geri dönüş sağlıyor

GÖRENLERİ HAYRAN BIRAKIYOR

95 metre uzunluğunda, 4.8 metre genişliğinde, 2 ana kemer ve 2 tahliye gözü bulunan tarihi Kurt Köprü, büyüklüğü ve görkemiyle görenleri kendine hayran bırakıyor.

RESTORE EDİLDİ

Tarihi köprü 2008 yılında restore edildi. 

TURİZME KÖPRÜ OLUYOR

2008 yılında yapılan restore ile mescidi ziyarete kapatılan Kurt Köprü, turizme köprü oluyor. Yurt içi ve yurt dışından birçok insan köprüyü ziyaret ediyor. Yerli vatandaşlar ise köprünün gölgesinde çayın kenarında piknik yapıyor.

"KÖPRÜLER DİYARI"

Vatandaşlar, tarihi köprünün ‘köprüler diyarı’ olan Vezirköprü’nün en güzel köprüsü olduğuna dikkat çekiyor. Tarihi Kurt Köprü, ihtişamı ve güzelliğiyle görenlerin beğenisini topluyor.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.