doğa sürücü kursu cemre
 
5s dikey akın bilgi

Samsun’da 6 İlçe İçin Flaş Çağrı! ‘Vakit Kaybetmeyin’

samsunun-6-ilcesi-icin-asi-cagrisi-2409-son
Daha Fazla Göster

Samsun’da 6 İlçe İçin Flaş Çağrı! ‘Vakit Kaybetmeyin’ Samsun Valisi Zülkif Dağlı, 6 ilçede yaşayan vatandaşların KOVİD-19 aşılarındaki eksik dozları tamamlamaları çağrısında bulundu

Samsun Valiliği koordinasyonunda, Samsun İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yürütülen aşı çalışmaları ve ikinci doz aşılamanın son durumu hakkında bilgi veren Vali Dağlı, “Vezirköprü, Ayvacık, Asarcık, Canik, Kavak ve Tekkeköy ilçelerimizde yaşayan vatandaşlarımızdan en kısa zamanda eksik dozlarını tamamlamalarını önemle istirham ediyorum. Beklemek ya da aşıyı bir süre ertelemek için zamanımız yok” dedi.

Zulkif DAGLI Ana Manşet

ERTELEMEYİN

“Hedefimiz, öncelikle aşılama çalışmalarını güçlendirilmesi, vaka artışının kişilerde ağır hastalık tablosuna ve hastane yatışlarına neden olmadan atlatılması” diyen Vali Dağlı, vatandaşlara aşıyı ertelememeleri ve mutlaka aşılarını yaptırmaları çağrısında bulunarak, “Sağlık Bakanımız Sayın Dr. Fahrettin Koca’nın da ifade ettiği gibi artık kritik eşikteyiz. Artık bir karar vermemiz ve aşılama oranını ikinci dozda yüzde 75’in üzerine çıkarmak için, tercihimizi aşıdan ve sağlıktan yana kullanmamız gerekiyor.” ifadelerini kullandı

WhatsApp Image 2021 09 24 at 11.31.35 Ana Manşet

YETERLİ DEĞİL

Aşılama çalışmalarının Samsun’da ülke ortalamasının üzerinde olduğunu belirten Vali Dağlı, aşılama oranının yine de istenen düzeyde olmadığına dikkat çekti. Dağlı, “Birçok ilçemiz de adım adım bu orana doğru yaklaşıyor. Bu ilçelerimizde yaşayan vatandaşlarımıza aşıya verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyorum. Ama bu yeterli değil. Tüm ilçelerimiz bu mücadelede ortak hareket etmeli. Rakamları incelediğimizde aşı çalışmasında hedefin bir adım uzağında kalan ve yüzde 70 ikinci doz aşı oranına henüz ulaşamamış ilçelerimiz olduğunu görüyoruz” dedi.

6 İLÇEDE YAŞAYAN VATANDAŞLARA ÇAĞRI

6 ilçede yaşayan vatandaşlar için çağrıda bulunan Vali Dağlı, açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi;

Bu durumdaki Vezirköprü, Ayvacık, Asarcık, Canik, Kavak ve Tekkeköy ilçelerimizde yaşayan vatandaşlarımızdan en kısa zamanda eksik dozlarını tamamlamalarını önemle istirham ediyorum. Beklemek ya da aşıyı bir süre ertelemek için zamanımız yok. Bu hastalığı artık hayatımızdan çıkarmamız gerekiyor.

380 KOVİD HASTASI TEDAVİ GÖRÜYOR

Şu an hastanelerimizde 380 civarı Kovid hastamız tedavi görüyor. Bu rakamı azaltmamız gerekiyor. Lütfen aşı konusundaki yanlış bilgilere inanmayalım. Aşı hakkımız varsa en yakın sağlık tesisine başvurup mutlaka aşımızı yaptıralım. Okullarımızın ve iş yerlerimizin açık kalması için bu özveriyi toplum adına göstermemiz şart.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir