Samsun'da '15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü” kapsamında bir dizi etkinliklerin programları belli oldu 

Samsun Valiliği öncülüğünde  hazırlanan '15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü” etkinliklerinin takvimi belli oldu. Yürüyüşlerin yapılacağı ve duaların edileceği ve 15 Temmuz Şehitleri Sancak Koşusunun yapılacağı programda  Cumhurbaşkanı Erdoğan canlı bağlantı ile vatandaşlara hitap edecek.

DARBE GİRİŞİMİNİN 6.YILI

Samsun'da  15 Temmuz darbe girişiminin 6. yıl dönümü nedeniyle '15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü” kapsamında çeşitli etkinlikler düzenlenecek. İlk olarak şehitlikler ziyaret edilecek,  'Demokrasi ve Milli Birlik Yürüyüşü gerçekleştirilecek. Ardından saat 20.30'da Cumhuriyet Meydanı'nda etkinlikler başlayacak. 

İŞTE 15 TEMMUZ CUMA GÜNÜ YAPILACAK ETKİNLİKLER 

-Saat 10.00'da : Kıranköy ve Asri Mezarlık'ta şehitlik ziyareti yapılacak

Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç'ın acı günü  Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç'ın acı günü 

-Saat 11.00'de Canik Belediyesi'nin "1071' den 15 Temmuz'a Destanlar Müzesi" ziyaret edilebilecek 

-Saat 11.45'te 15 Temmuz gazileri Samsun Valisi  Doç. Dr. Zülkif Dağlı'yı makamında ziyaret edecek. 

-Saat 12.00'de Büyük Cami'de Mevlid-i Şerif ve Hatim Duası yapılacak. 

-Saat 14.00-15.00 ve 15.30'da   15 Temmuz Şehidi Ferdi Yurduseven'in 19 Mayıs ilçesinde  Sevgi Yeşilyurt'un   ve Muhammet Aksu'nun Alaçam ilçesinde bulunan kabirleri ziyaret edilecek.

-Saat 19.00'da  "Demokrasi ve Milli Birlik Yürüyüşü" gerçekleştirilecek. Yürüyüş DSİ önünden başlayacak, İstiklal Caddesi, 19 Mayıs Bulvarı'ndan devam edecek ve Cumhuriyet Meydanı'nda son bulacak. 

-Saat 20.30'da Cumhuriyet Meydanı'nda etkinlikler düzenlenecek. Saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı'nın okunması, şehitler için Kur'an tilaveti ve duanın okunmasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan canlı bağlantı ile vatandaşlara seslenecek. Ardından mehteran takımının gösteri olacak.

-Saat 22.00'de ise 15 Temmuz Şehitleri Sancak Koşusu Atletizm Stadı'nda başlayıp Cumhuriyet Meydanı'nda son bulacak.

-00.13'te ise Samsun'da bütün camilerde sela okunacak.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN.