Samsun’da 1 Mayıs Programı Belli Oldu

samsun-1-mayis-programi
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun’da 1 Mayıs Programı Belli Oldu Samsun’da “1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü” erken kutlanacak. İşçi ve memur konfederasyonlarının temsilcileri önce Atatürk Anıtı’nda daha sonra da Cumhuriyet Meydanı’nda bir araya gelecek

Samsun’da işçi ve memur konfederasyonlarının 1 Mayıs’ı kutlama programları belli oldu. Koronavirüs ve tam kapanma nedeniyle erken kutlanacak 1 Mayıs’ta DİSK, TMMOB,TTB, Türk-İş ve KESK önce Atatürk Anıtı’nda daha sonra da Cumhuriyet Meydanı’nda bir araya gelineceğini bildirdi.

Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Türk-İş), Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK), Kamu Emekçileri Sendikası (KESK), Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB), Türk Tabipleri Birliği (TTB) Samsun temsilcilerinin katılımıyla “1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü” kutlanacak.

Sosyal medya hesaplarından duyurulan paylaşımda, “Emeğe kölelik, ve ölüm dayatan kapitalist barbarlığa karşı yeni bir başlangıç için 1 Mayıs Tertip Komitesi olarak, 29 Nisan Perşembe günü saat 11.00’de Atatürk Anıtı önünde buluşuyoruz” ifadeleri kullandı.

WhatsApp Image 2021 04 29 at 10.32.29 Samsun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir