banner1518

banner1365

banner1526

banner1499

banner1496

banner1324

19.08.2020, 08:27 189

SAMSUN’a YAVUZ GELDİ OMÜ HUZUR İÇİNDE DAHA DA İLERİLERE ATILIM YAPACAK

Bilindiği üzere ben 2011 yılında CHP’den Samsun 6. Sırada Milletvekili adayıydım. Halen Atatürk’ün CHP’sine üyeliğim sürüyor.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektör olmak için başvuran 38 Prof. Dr. Adayların çoğu sevdiğim arkadaştır. Ülkemizin yetişmiş bizim bilim insanlarımızdır. Hepsi, bir ayrı değerdir. Bir bilim insanı kolay yetişmiyor. Liseden sonra en az 4/6 yıl lisans+ 3 Yüksek lisans /Master + 4 yıl doktora+ en az 3 yıl doktoralı çalışma+ 5 yıl doçentlik =21 yıl sonra, liseden sonra 21 yıl kolay değil. Lütfen görüş ve düşüncelerimiz ne olursa olsun MEMLEKET SEVDASI için birlikte çalışıp ileri taşıyalım ülkemizi.

Sayın İnançlı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ı OMÜ Rektörlüğüne kişilikli, muhafazakar, bilgisayarla Hadis’leri toplayıp çığır açan, yüce Allah’tan başka hiçbir tarikat, cemaat ile ilişkisi olmayan, Devlet-Laiklik-Atatürk ve Cumhuriyet kazanımları ile asla sorunu olmamış DOSDOĞRU İLAHİYATÇI ve de LİYAKATLİ Prof Dr. Yavuz ÜNAL’ı Rektör atadığı için,

Sayın İnançlı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’a SAYGILARIMI, ŞÜKRANLARIMI ARZ EDERİM.

Sayın Rektörümüz işini iyi bilir ve yapar. Liyakatlidir.

Biz de başarılı olması için bazı deneyimlerimizi paylaşalım istedim.

1. Kuşkusuz kendi kadrosunu kuracak Rektör yardımcılarını atayacak değişik görüşlerde olanlardan seçmesi beklenmez. O zaman karışık çorba olur. Her Rektör yardımcısı ileride kendisine zemin hazırlamaya çalışır.

2. Üniversitede Atatürkçü, Sol, Sosyal Demokrat görüşünde olanların çalıştıkları ve isyankâr tutum takınmadıkları sürece, karşılıklı işbirliği ile OMÜ atılım yapar.

3. Halkla ilişkilerde Üniversitemiz Tıp Fakültesi Hastahanesi ile PUAN ALMAKTADIR. Özellikle ACİL çok önemlidir.

4. Rektörümüzün bu noktayı iyi bildiğini, Tıp Fakültesi bilim insanlarına çok değer vereceğini, ancak kuşkusuz herkese görev vermek olanaksız olduğu için birilerine görev vereceğini (Başhekim vb gibi), kim Rektör olursa olsun başka seçeneği olmadığını bilmemiz gerekir.

5. Nasıl Atatürkçü subaylar 15 Temmuz’u önleyip Cumhurbaşkanımızı kurtardılarsa, Üniversitemizi Atatürkçü bilim insanları kurtaracaktır. Atatürkçülüğü istismar edenler değil.

6. Muhafazakarlar, kendi hesaplarını iyi yaparlar. Ama tanıdığım Yavuz Ünal memleket sevdalısı bir muhafazkardır. Başarısını engelleyecek olanlar muhafazakarlar olabilir. Atatürkçülerin, sosyal demokrat veya liberallerin bir beklentisi olmamalı, olamaz da. Onlar severek görevlerini yapacaklarına ve kişilikli muhafazakar, Atatürk ile sorunu olmayan Prof. Dr. Yavuz Ünal ile anlaşacaklarını umuyor ve bekliyorum. Karşılıklı iyi ilişkiler, iyi niyet her şeyi çözer.

Değerli bilim insanı arkadaşlarım!

Bir İlahiyatçı Rektör olarak Prof. Dr. Yavuz Ünal, Atatürk’ün atadığı Rıfat Börekçi gibi, İnançlı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın desteği ve değerli bilim insanlarımızın çalışmalarıyla OMÜ’yü daha da ilerilere taşıyacaktır.

***

MASKEYİ TAM TAKIN BURNUNUZ AÇIK OLMASIN. MÜSLÜMANSANIZ BUNU YAPINIZ . BAŞKASINA ZARAR VERMEYİNİZ!

 MASKE TAKMAK YETMEZ. SOSYAL MESAFEYİ DE KORUYACAĞIZ

Yüce Allah’ın buyurduğu

وَلَا تُلْقُوا بِاَيْد۪يكُمْ اِلَى التَّهْلُكَةِۚۛ

“kendinizi kendi ellerinizle tehlikeye atmayınız” ayetini unutmayınız. (Kur’ân: Bakara 2/195)

Sıkıntılarımızı giderecek bizi MİLLETÇE Covid-19’dan ve başka sıkıntılardan kurtaracak ve de kucaklaştıracak

O’dur O(Hu Allah Hu).

Yorumlar (0)