Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Mustafa Rifat Hisarcıklıoğlu'nun açıklamaları, bölge halkını heyecanlandırdı.

Samsun'da firari FETÖ hükümlüsü eski öğretmen yakalandı Samsun'da firari FETÖ hükümlüsü eski öğretmen yakalandı

SAMSUN-SARP DEMİRYOLU PROJESİ BAŞLIYOR

TOBB Başkanı Mustafa Rifat Hisarcıklıoğlu, Karadeniz'de Samsun-Sarp Demiryolu Projesi’nin önemine dikkat çekti. Hisarcıklıoğlu, Ünye, Fatsa ve Altınordu’da arabuluculuk merkezlerinin açılışında yaptığı konuşmada, Karadeniz'deki oda ve borsa başkanlarının bu projeye büyük bir hazırlıkla destek verdiğini belirtti. Hisarcıklıoğlu, bu proje için düğmeye bastıklarını açıkladı.

ORDU-GİRESUN HAVALİMANI ÖRNEĞİ

Hisarcıklıoğlu, Ordu-Giresun havalimanının yapılış sürecini örnek göstererek, Hopa'dan Samsun'a kadar uzanacak demiryolu hattının da gerçekleştirilebileceğini vurguladı. Karadeniz Bölgesi'ndeki oda ve borsa başkanlarının bir araya gelerek, müthiş bir hazırlık çalışması yaptığını ve TOBB olarak bu çalışmalara her zaman destek vereceklerini belirtti.

KARADENİZ ULAŞIMINDA YENİ DÖNEM

Samsun-Sarp Demiryolu Projesi'nin, Karadeniz Bölgesi'ne ulaşım açısından büyük kolaylık sağlayacağını ifade eden Hisarcıklıoğlu, bu proje ile birlikte bölgede ulaşım sıkıntısının kalmayacağını dile getirdi. Karadeniz Bölgesi'ne hava yolu ile ulaşımın zaten mevcut olduğunu belirten Hisarcıklıoğlu, demiryolu ile de ulaşım sağlanması durumunda bölgede herhangi bir ulaşım sorununun olmayacağını belirtti.

LOBİ GÜCÜ VE PROJENİN ÖNEMİ

Samsun-Sarp Demiryolu Projesi'nin son derece önemli olduğunun altını çizen Hisarcıklıoğlu, bu projeyi gerçekleştirecek güçlü bir lobi gücüne sahip olduklarını söyledi. Ankara'da Karadeniz'in lobi gücünün son derece yüksek olduğunu belirten Hisarcıklıoğlu, projenin hayalle başladığını ve hedefe konulduğunu dile getirdi.

Karadeniz Bölgesi'nin ekonomik ve sosyal gelişimine büyük katkı sağlayacak olan Samsun-Sarp Demiryolu Projesi, bölge halkı tarafından büyük bir sevinçle karşılandı. Projenin hayata geçirilmesiyle birlikte, Karadeniz'de ulaşımın daha hızlı ve güvenli bir şekilde sağlanması hedefleniyor.

SAMSUN HABER İLE İLGİLİ İÇERİKLERE GÖZ ATIN

Kaynak: GİRESUN İLERİ