banner1571

banner1608

banner1526

banner1588

banner1587

banner1324

banner1581

Zeybek ten santral çıkışı... Çarşamba Ovasını korumak görevimiz

Cumhuriyet Halk Partisi Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, Çarşamba Biyokütle Santralinde yıllık 200 bin tonu aşkın atık maddenin yakılması ile ovanın tarım yapılamaz hale geleceğini söyledi.

Samsun 25.02.2021, 14:48 25.02.2021, 14:49
124
Zeybek ten santral çıkışı... Çarşamba Ovasını korumak görevimiz

 Zeybek ten santral çıkışı... Çarşamba Ovasını korumak görevimiz Cumhuriyet Halk Partisi Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, Çarşamba Biyokütle Santralinde yıllık 200 bin tonu aşkın atık maddenin yakılması ile ovanın tarım yapılamaz hale geleceğini söyledi.

 
 
Cumhuriyet Halk Partisi Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, Biyokütle Santrali ile Çarşamba Ovası'nda tarımın yapılamayacak hale geleceğini belirterek, "Bu tür yatırımların tarım alanlarından uzak verimsiz alanlarda yapılması gerekir" dedi.

TARIM YAPILAMAZ
Biyokütle Santrali ile Çarşamba Ovası'nda tarımın yapılmaz hale geleceğini belirten Milletvekili Zeybek, "Çarşamba Ovası ender bulunan birinci sınıf tarım alanı olmasına rağmen, bu alanın orta noktasına Biyokütle Santrali yapılmaktadır. Yıllık 200 bin tonu aşkın atık maddenin yakılması ile ovada tarım yapılamaz hale gelecektir. Atıkların içerisinde kimyasal atıklar, lastik ve diğer kalıntılar yakılacak en güzel tarım alanı da kirlenmiş olacaktır. Çarşamba ovasının korunması bilinçli her yurttaşımızın öncelikli görevleri olmalıdır" ifadelerini kullandı.

VATANDAŞA YÜKLENEMEZ
Elektrik fiyatlarında yüzde 82,4'lük bir artış olduğunu belirten Milletvekili Zeybek, "Samsun'da 800 bin civarında elektrik abonesi var. Sanayi ve mesken abonelerinden 160 bin abone kapatılmış, 158 bin abone elektriğini kendi imkanları ile bağlatmış, aradaki fark icralık olmuştur. Açma ve kapama bedeli olarak meskenlerden 37,6 TL, Yüksek gerilim abonelerinde ise 171,6 TL açma, kapama bedeli alınmaya başlanmıştır. Vatandaşlarımıza özel dağıtıcı firmalar, kaçak var diye halka daha fazla elektrik faturaları yükleyemez" diye konuştu.

Yorumlar (0)