banner1518

banner1365

banner1526

banner1571

banner1334

banner1324

Zeybek'ten Samsun Büyükşehir'de yaşanan 'rüşvet skandalına' sert eleştiri

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, Samsun Büyükşehir Belediyesi'nde yaşanan rüşvet skandalını sert bir dille eleştirdi

SAMSUN 05.01.2021, 08:14 05.01.2021, 10:48
495
Zeybek'ten Samsun Büyükşehir'de yaşanan 'rüşvet skandalına' sert eleştiri

Zeybek'ten Samsun Büyükşehir'de yaşanan 'rüşvet skandalına' sert eleştiri: 'O milyonlarda Samsun'un hakkı var' CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, Samsun Büyükşehir Belediyesi'nde yaşanan rüşvet skandalını sert bir dille eleştirdi
 

Samsun Büyükşehir Belediyesi'nde yaşanan 'rüşvet skandalı' olayını sert bir dille eleştiren CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, "Bu yapılan vicdansızlık. O milyonlarda bütün Samsun'un hakkı var" dedi.

YARGIYA TAŞINACAK

Özellikle AK Partili belediyelerin yeterli denetime tabi tutulmadığını öne süren Zeybek, "Yöneticiler gerekli adımları atarak sorumluluklarını yerine getirilmelidir. Burada milyonlar konuşuluyor. Hesap veremiyorlarsa burada vebal ve vicdansızlık vardır. Samsun'da yaşayan her bireyinin o milyonlarda hakkı vardır. Ben olayın takibindeyim. Yeterli delilleri elde ettiğim zamanda konuyu yargıya taşıyacağız" ifadelerini kullandı. 

SORUMLU YÖNETİCİLER

Sorumlunun yalnızca rüşvet alan daire başkanının olmadığını kaydeden Zeybek, "Sorumlular aynı zaman da yöneticilerdir. Yöneticiler gerekli adımları atarak sorumluluklarını yerine getirmesi gerekiyor. Yöneticiler daire başkanının kasasından çıkan milyonların hesabını mutlaka vermelidir. Hangi partiden olursa olsun her belediye başkanı hesap verebilecek durumda olmalıdır. CHP'li belediyeler 365 gün, olağanüstü şekilde denetlenirken, AK Partili belediyelerde bu yapılmadığı için; bu tür usulsüzlüklerle karşılıyoruz" şeklinde konuştu.

NE OLMUŞTU? 

Samsun Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ekiplerince Samsun Büyükşehir Belediyesi'ndeki makamında, seri numaralı alınan 30 bin lira rüşvet alırken yakalanan, işyeri ve evinde yapılan aramada 10 milyon lira para ile ziynet eşyası bulunan Daire Başkanı Bahattin K. tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. 

Yorumlar (0)