banner1579

banner1567

banner1334

banner1345

banner1525

banner1324

banner1581

Yeşilyurt'tan hayati destek

Yeşiyurt  A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Yeşilyurt, sağlık kurumlarının parayla bile bulmakta zorlandıkları oksijen ihtiyacının aylık 500 bin metreküplük bölümünü, pandemi süresince hiçbir ücret talep etmeden İl Sağlık Müdürlüğü'ne  verecek.

SAMSUN 10.12.2020, 14:47 10.12.2020, 19:34
254
Yeşilyurt'tan hayati destek

Yeşilyurt  A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Yeşilyurt, sağlık kurumlarının parayla bile bulmakta zorlandıkları oksijen ihtiyacının aylık 500 bin metreküplük bölümünü, pandemi süresince hiçbir ücret talep etmeden İl Sağlık Müdürlüğü'ne  verecek.

Samsun'da yaptığı hayırseverliklerle gönüllere taht kuran Yeşilyurt Ailesi, hayati bir destek de daha bulunarak, yüzlerce kişinin sağlığa kavuşmasına vesile olacak.

Yeşilyurt A.Ş  Yönetimi Kurulu Başkanı Hikmet Yeşilyurt, sağlık kurumlarının fahiş fiyatlarla bile temin etmekte güçlük çektiği oksijenin kendi tesislerinde ürettikleri 500 bin metreküplük  ihtiyacını hiçbir ücret talep etmeden her ay düzenli olarak İl Sağlık Müdürlüğü emrine tahsis edeceklerini söyledi..

Pandemi nedeniyle hastanelerde oksijen ihtiyacının önemli ölçü arttığını ve bu yüzden de hem iç hem de dış piyasada salgın öncesi metreküp fiyatı 300 lira olan oksijenin parayla bile temininde zorluk yaşandığını belirten Yeşilyurt  A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Yeşilyurt, tesislerinde her ay üretimi yapılan 500 bin metreküp oksijeni, hiçbir ücret talep etmeden pandemi bitene kadar İl Sağlık Müdürlüğü'nün emrine tahsis ettiklerini kaydetti.

Bu katkının maddi değerini hesap etmediklerini kaydeden Hikmet Yeşilyurt, "Samsun, babamızı Cemal Amca olarak sevmiş, bu sevgisini de vefatı ve vefatından sonra göstermiştir. Bizim bu şehrimize vefa borcumuz vardır. Ne yapsak bunu ödeyemeyiz. Pandemi döneminde katkılarımızla sağlıklarına kavuşanların ve dertlerine çare bulanların hayır duaları bize yeter" dedi.

Yorumlar (0)