banner1571

banner1577

banner1526

banner1345

banner1525

banner1324

banner1581

Yakakent doğalgaza kavuştu 

Samsun'un Yakakent İlçesi'nde vatandaşların sabırsızlıkla beklediği doğalgaz, verilmeye başlandı

SAMSUN 11.12.2020, 16:40 11.12.2020, 20:45
134
Yakakent doğalgaza kavuştu 

Yakakent doğalgaza kavuştu 

Samsun'un Yakakent İlçesi doğalgaza kavuştu. Çalışmaların sonlandırıldığı kısımda bulunan mahallelerde abonelik işlemlerinin  tamamlanmasının ardından ev ve işyerleri doğalgazı kullanmaya başladı.

ÇALIŞMALARDA SONA GELİNDİ

Samsun'da 2017 yılında doğalgaz müjdesi verilen Yakakent İlçesi'nde yapılan çalışmalar ve testler sonucunda artık vatandaşlar doğalgazı kullanabiliyorlar Bu kapsamda ilk doğalgazı Merkez Mahallesi'nde yaşayan Kemal Batı kullandı. 

HAYIRLI UĞURLU OLSUN

Vatandaşın hasretle beklediği doğalgazın ilçeye hayırlı olması temennisinde bulunan Yakakent Belediye Başkanı Hüseyin Kıyma, "Yapılan  doğalgaz alt yapı çalışmalarının ardından ilçemizde  doğalgaz kullanılmaya başlandı. Bu kapsamda ilçemizde ilk doğalgaz kullanan merkez mahallemizde ikamet eden Kenan BATI olmuştur. Kenan amcamıza ve ilçe halķına hayırlı olmasını dileriz" dedi.

ÇOK MUTLUYUM 

Doğalgazı evinde kullanmaktan dolayı mutlu olduğunu belirten Kemal Batı, "Yakakent'e hayırlı uğurlu olsun. Bu iş çabuk oldu. Uzamadı fazla. Allah'a şükürler olsun. Bundan sonra rahat edeceğiz. Mutluyum. Sobalı evlerde senelik ev temizliği boya ve badana işleri oluyordu. Bunlardan kurtulacağız.  Tüp olayı kalkıyor ortadan. Çok memnunum. İnşallah komşularımız da alırlar " ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)