banner1518

banner1365

banner1526

banner1345

banner1525

banner1324

Vezirköprü'de esnaftan yol tepkisi! "İşlerimiz azalacak"

Vezirköprü'de alınan trafik kararları uygulamalarının başlamasına esnaftan tepki geldi. Esnaf bu uygulamalar sonrasında işlerin azalacağından dert yandı

SAMSUN 27.11.2020, 23:53
380
Vezirköprü'de esnaftan yol tepkisi! "İşlerimiz azalacak"

UKOME kararlarını uygulamaya başlayan Vezirköprü Belediyesi cadde ve sokaklarda bir yandan parkomat levhaları asarken bir yanda da dubalar ile yol bölme çalışması yapıyor.

TEK YÖN 
Duba ile bölünen caddelerden Ayşe Hanım Caddesi'nde belediye ekipleri yolun orta kısmına yerleştirdikleri duba ile geliş - gidiş olarak tek yön uygulaması yaparken, yolun sağına ve soluna yerleştirilen dubalar ile de araç parkını engelledi.

ESNAF TEPKİLİ
Vatandaşlar tarafından trafiğin rahatlaması yönünde olumlu karşılanırken, uygulama esnafın tepkisine neden oldu. Eski sebze pazarı olan Ayşe Hanım Caddesinde, Sanayi Sitesine doğru olan bölüm dubalarla bölününce market ve galerici esnafı tepki gösterdi.

Ticareti olumsuz yönde etkileyeceğini söyleyen esnaf, aralarında imza toplayıp belediyeye uygulamanın durdurulması gerektiğini söyledi. Ancak çalışmalar devam etti. Galerici esnafından Fatih Var; "Burada amaç esnafın ekmeğiyle oynamak. Biz yıllardır burada geçimimizi sağlamaya çalışıyoruz. 35 tane esnaf var bu caddede. Galericilere en azından yeni yerleri yapılana kadar gün verilebilirdi. Ama burasını yarış alanı gibi duba ile doldurdular. Burası şimdi tek şeride düştü. Pazarlamacı gelecek, kamyonla malzeme gelecek trafiği kapatmak zorunda kalacağız. Bu sefer de trafik ve zabıta ekipleri gelecek sorun yaşayacağız. Biz bu uygulamayı istemiyoruz." dedi.

Kaynak:vezirköprüözlem

Yorumlar (0)