banner1579

banner1577

banner1334

banner1499

banner1496

banner1534

banner1581

Vali Dağlı ziyaret etti 'Artık hizmet daha kaliteli'

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, yenilenen Atakum İlçe Nüfus Müdürlüğü'nde incelemelerde bulundu

SAMSUN 25.01.2021, 14:48
491
Vali Dağlı ziyaret etti 'Artık hizmet daha kaliteli'

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, yenilenen Atakum İlçe Nüfus Müdürlüğü'nü ziyaret ederek, Atakum Kaymakamı Kemal Yıldız, İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Muhsin Demir ve Atakum İlçe Nüfus Müdürü Saliha Akman’dan yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

KALİTELİ HİZMET
Hizmet kalitesi ve vatandaşın memnuniyetini arttırmak amacıyla Türkiye genelindeki nüfus müdürlüklerinde yenileme çalışmalarının yapıldığını belirten Vali Dağlı, " Yeni nüfus müdürlüğü konseptine göre yeniden tasarlanan Atakum İlçe Nüfus Müdürlüğümüzde hem vatandaşlarımıza ve hem de personelimize daha modern, nezih ve ferah bir ortam sunulmasından memnuniyet duyuyorum. Amaç, teknolojinin son imkanlarını da kullanarak vatandaşlarımıza hızlı ve kaliteli bir hizmet vermek" dedi. 

TEŞEKKÜR EDİYORUM
Yeni nüfus müdürlüğü konsept çalışmaları hakkında bilgiler veren Vali Dağlı, "İlimizde Atakum'un yanı sıra İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü, İlkadım ve 19 Mayıs İlçe Nüfus Müdürlüklerimizin de, yeni nüfus müdürlüğü konsept çalışmaları tamamlandı, Çarşamba, Havza ve Terme İlçe Nüfus Müdürlüklerinin ise planlaması yapıldı. Yeni hizmet yerlerinin tamamlanmasıyla birlikte Alaçam, Canik ve Vezirköprü ilçelerimizde de aynı konsepti planlıyoruz. Yeni nüfus müdürlüğü konsepti projesini hayata geçiren İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu'ya ve emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunarım" ifadelerini kullandı.

ZORUNLULUK KALKTI

Öte yandan Samsun'daki nüfus müdürlüklerinde yapılan işlemler ile ilgili de bilgi veren Vali Dağlı şunları söyledi, "Samsun genelinde 2 Nisan 2018 tarihinden bugüne kadar 90 bin 969 adet pasaport, 173 bin 431 adet sürücü belgesi ve 1 milyon 005 bin 524 adet T.C. kimlik kartı düzenlenmiş olup, 1 milyon 348 bin 542 olan Samsun nüfusumuzun yüzde 75'inin kimlik kartı yenilemesi yapmıştır. 'Hayat Kimliğinle Kolay' uygulaması sayesinde yeni nesil sürücü belgelerindeki bilgilerin, çipli kimlik kartlarına entegre edilmesiyle vatandaşlarımızın yanlarında ayrıca sürücü belgesi bulundurma zorunluluğu ortadan kalkmıştır." 

Yorumlar (0)