banner1518

banner1365

banner1526

banner1499

banner1496

banner1534

Vali Dağlı'dan mücadele çağrısı 

Koronavirüse karşı tedbirler konusunda hassasiyet isteyen Samsun Valisi Dr. Zülkif Dağlı, virüs birliktelikle üstesinden gelebileceğinin altını çizerek, "Hep beraber mücadele etmezsek başarı elde şansımız da maalesef yok" dedi 

SAMSUN 20.11.2020, 17:38
222
Vali Dağlı'dan mücadele çağrısı 

Samsun Valisi Dr. Zülkif Dağlı, artan koronavirüs vakalarıyla ilgili bakım yataklarına duyulacak ihtiyaç doğrultusunda İl Sağlık Müdürü Oruç'tan bilgi aldığını artışın ancak hep birlikte mücadele edilirse durdurabileceğini bu anlamda maske, mesafe ve hijyen konusunda vatandaşların hassasiyet göstermesi gerektiğini ifade etti 

DAĞLI OPERASYON MERKEZİNDE 

Vali Dağlı, Kovid-19 sürecinin yönetildiği operasyon merkezinde sağlık yöneticilerinden bilgi aldı. İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Ali Oruç’tan sağlık yatırımları, pandemi sürecinde ildeki son durum ve bu anlamda yapılacak çalışmalar hakkında bilgi alan Vali Dağlı, salgına karşı tüm kamu kurumlarıyla topyekun bir mücadele sergilendiğini belirtti. 

SAĞLIKÇILARA TEŞEKKÜR

Sağlık çalışanlarına gösterdikleri fedakarlıktan dolayı teşekkür eden Vali Dağlı, “Bu mücadelede sağlık çalışanlarımızın yeri ve önemi çok daha büyük. Birçoğu hastalık bulaştırma endişesiyle aylardır çocuklarına, anne, babalarına sarılamıyorlar. Gösterdikleri fedakarlığı kelimelerle ifade etmek zor. Bu anlamda kendilerine Sağlık İl Müdürümüz nezdinde, tek tek teşekkür etmek ve bu mücadelede her zaman yanlarında olduğumuzu bir kez daha vurgulamak istiyorum” dedi.

EKİP SAYISI ARTIRILDI

Şuanda 202 filyasyon ekibinin bulunduğunu, bu sayıyı artıracaklarını belirten Vali Dağlı, "Toplantıda virüsün hızlı yayılımını dikkate alarak, öncelikle sahada virüsün izini süren filyasyon ekiplerinin sayısının daha da artırılması için bir çalışma yapılması kararı aldık. Virüsün yayılımını ne kadar azaltır ve önünü kesersek hastanelerimizde yaşayacağımız muhtemel yoğunluğun önünü kesmemiz de o kadar mümkün olur. Bu anlamda filyasyon çalışmaları bizim için büyük önem taşıyor” diye konuştu.

'REHAVETE KAPILMAYIN' UYARISI

Hastanelerde tıbbi cihaz ya da malzeme anlamında bir eksikliğin gözükmediğini ifade eden Vali Dağlı, şunları söyledi: "Ancak artan hasta yoğunluğu nedeniyle özellikle yoğun bakım yataklarına duyulacak ihtiyaç doğrultusunda başlatılan çalışmalar hakkında müdürümüzden bilgi aldık. İnşallah vaka sayımızı halkımızın da desteğiyle durdurabilirsek, bu anlamda da inşallah bir sıkıntı yaşamayacağız. Ancak tabi ki her şey kurallara ve önlemlere uyumumuza bağlı. Hiçbir kaynak sınırsız değil. Her kurumun her vatandaşın elinden ne geliyorsa sonuna kadar yapması gereken bir süreç. Hep beraber mücadele etmezsek başarı elde şansımız da maalesef yok. Devletimiz aşının en erken tarihte gelmesi için gerekli tüm çalışma ve görüşmeleri başından beri büyük bir titizlikle gerçekleştiriyor. Ancak aşı gelecek diye rehavete kapılıp önlemlere karşı kayıtsız davranmamamız gerekiyor" dedi.

Yorumlar (0)