banner1518

banner1365

banner1526

banner1571

banner1525

banner1534

Usta, Vezirköprü'de çöken köprüyü komisyona taşıdı 

İYİ Parti Ekonomi Politikaları Başkanı ve Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Erhan Usta,  Vezirköprü’de çöken köprüyü komisyona taşıyarak, kamu kaynaklarının doğru kullanılabilmesi için denetim mekanizmalarının geliştirilmesi gerektiğini söyledi

SAMSUN 28.11.2020, 17:55 28.11.2020, 19:04
341
Usta, Vezirköprü'de çöken köprüyü komisyona taşıdı 

İYİ Parti Ekonomi Politikaları Başkanı ve Genel Başkan Yardımcısı Samsun Milletvekili Erhan Usta, Vezirköprü’de Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin yapmaya çalıştığı köprünün yapım aşamasında çöktüğünü, kamu kaynağı kullanılarak yapılan projelerde denetim mekanizmasının geliştirilmesi gerektiğini belirtti.

GARİP BİR  DURUM
Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin  Vezirköprü’de yapacağı köprünün, yapım aşamasında çökmesini meclis komisyonuna taşıyan  Milletvekili Usta, "Vezirköprü'de Büyükşehir Belediyesi'nin yaptığı köprü daha yapılırken çöktü. Allah'tan üzerinde geçilmiyordu. Bitme aşamasına gelmeden bu köprü çöktü. Garip bir durum. Burada nasıl bir denetim getirilebilir ? Bir de Büyükşehir Belediyesi, küçük bir belediye olur da hani bilmez. Küçük bir yer olur, müteahhit bulamazsın, iş küçük falan olur dersin " ifadelerini kullandı. 

CAN KAYBI OLABİLİRDİ
Denetim mekanizmasının geliştirilmesi gerektiğini belirten Usta, şunları söyledi: "Samsun Büyükşehir Belediyesi ihale ile bir iş yapıyor ve yaptığı köprü daha yapılırken çöküyor. Dolasıyla buralarda kontrol şart. Çok ciddi bir vesayet altına alın bütün belediyeleri, boğun anlamında demiyorum. Ama bunlarında bir denetiminin olması lazım. Nihayetinde burada bir kamu kaynağı kullanılıyor. Can kaybı olabilirdi. Bu tür şeylerin olmaması için denetim mekanizmasının geliştirilmesi gerektiğini düşünüyorum."

Yorumlar (0)