banner1579

banner1585

banner1334

banner1499

banner1496

banner1324

banner1581

Usta: Hakları nasıl ödenecek

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, esnafın ve vatandaşın yaşadığı sorunları gündemden düşürmeyeceklerini söyledi.

SAMSUN 22.02.2021, 13:03 22.02.2021, 13:11
69
Usta: Hakları nasıl ödenecek

Usta: Hakları nasıl ödenecek?  İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, esnafın ve vatandaşın yaşadığı sorunları gündemden düşürmeyeceklerini söyledi.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, esnafın ve vatandaş zor bir dönemden geçtiğini belirterek, "Merak ediyorum bu insanların haklarını nasıl ödeyeceksiniz?" dedi.

DERTLERİNİ PAYLAŞTILAR
Milletvekili Usta'ya dertlerinini anlatan esnaf, "Dünyanın vergisini veriyorum, ama bize kira yardımı ulaşmadı. Halk herşeyin farkında. Esnafta birşey aramayın, esnaf bitik. Millet aç, kimsenin cebinde para, pul yok. Bizim hakkımızı nasıl ödeyecekler bilmiyorum?" diyerek dertlerini paylaştı. Milletvekili Usta ise, "Bu konuları tekrar tekrar gündeme getireceğiz. Merak ediyorum bu insanların haklarını nasıl ödeyeceksiniz? Ben sözü millete bırakıyorum" diye konuştu.

KABUL ETMİŞ OLDU
Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan'ın sosyal medya hesabından yaptığı, "Eski Hazine ve Maliye Bakanımız Berat Albayrak aleyhinde CHP tarafından yürütülen haksız ve seviyesiz söylemleri şiddetle kınıyorum. 2020 pandemi koşulları içinde küresel piyasalardaki olağandışı dalgalanmaların zorunlu kıldığı ortamda finansal istikrar hedefi doğrultusunda gerçekleştirilen döviz rezervi işlemlerini maksadı dışında çarpıtarak seviyesiz bir siyaset malzemesine dönüştürülmesi kabul edilemez" açıklamasına yorum yapan Milletvekili Usta, "Ve böylece, yeni Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan bazılarının inkar ettiği rezerv erimesi meselesini kabul etmiş oluyor. Hayırlı olsun" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)