banner1518

banner1577

banner1526

banner1588

banner1587

banner1324

banner1581

Usta Büyükşehir i suçladı

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, Büyükşehir Belediyesi'nin Gülsan Sanayi Sitesini, Toybelen'e taşımasını kar amacıyla yaptığını söyledi.

Samsun 04.03.2021, 21:08
719
Usta Büyükşehir i suçladı

 Usta Büyükşehir i suçladı İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, Büyükşehir Belediyesi'nin Gülsan Sanayi Sitesini, Toybelen'e taşımasını kar amacıyla yaptığını söyledi.
 

'SAMSUN TİCARETİNE BALTA VURDU'

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, Büyükşehir Belediyesinin yıllar süren baskısı sonucu Gülsan Sanayi Sitesinin, Toybelen'e taşınacağını belirterek, "Büyükşehir Belediyesi, Samsun ticaretine balta vurmuştur" dedi.

'KAR AMACIYLA YAPTIĞI GÖRÜLMEKTE'
Gülsan Sanayi Sitesi'nin yıkılarak, Toybelen'de yapılacak yeni sanayi sitesine taşınma kararının, üretime ve istihdama zarar vereceğini belirten Milletvekili Usta, "2017 yılında Büyükşehir Belediyesinin, sanayinin bulunduğu alana kültürel ve sosyal tesis kurmak amacıyla hazırladığı imar planı Büyükşehir Belediye Meclisi'nde kabul edilmiştir. Buna karşılık sanayi esnafı bu kararı mahkemeye taşımış ve uzun yıllar boyunca belediye ve esnaf mahkemelik olmuştur. Büyükşehir Belediyesi kararından vazgeçmemiş, esnafın da direnecek gücü kalmamıştır. Esnafa Toybelen'e taşınmaktan başka çare bırakılmamıştır. Büyükşehir Belediyesinin yanlışları bununla da sınırlı kalmamış, işyeri sahiplerinden astronomik rakamlar istenmiştir. Samsun ticaretine balta vuran Büyükşehir Belediyesinin, bu taşımayı da kar amacıyla yaptığı görülmektedir" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (1)
GÜLSAN 1 ay önce
sevgili Mustafa demir parmakla gösterilecek bir başkan olman bu kadar basitken. sende diğerleri gibi sarıldın dünya nimetlerine sırası gelen gidiyor unutma. rant için gülsan esnafını mağdur etme...