banner1579

banner1584

banner1575

banner1499

banner1496

banner1324

banner1581

Terme'den sağlık çalışanlarına anlamlı hediye

Samsun Terme belediyesi öncülüğünde 'bin çocuk' tarafından boyanarak Terme Devlet Hastanesi bahçesine yapılan '10 bin taşlı mozaik' görselinin açılışı yapıldı

SAMSUN 27.01.2021, 13:48 27.01.2021, 13:51
155
Terme'den sağlık çalışanlarına anlamlı hediye

Terme Belediyesi, evde uzaktan eğitim sürecinde olan çocukların desteği ile  koronavirüs salgını sürecinde fedakarca çalışan sağlık çalışanları için ev bir mozaik çalışması gerçekleştirdi. Terme Devlet Hastanesi bahçesine yapılan '10 bin taşlı mozaik' görselinin açılışı Başkan Ali Kılıç tarafından yapıldı. 

'HER ZAMAN YANINIZDAYIZ'
Açılış ilk olarak çocukların konuşması ile başladı. Mozaiğin yapımında emeği geçen çocukların sağlık çalışanlarına teşekkür etmesinin akabinde bir konuşma gerçekleştiren Terme Devlet Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Osman Demir, "Bizler bu sevgiye daime layık olmaya çalışacağız. Bu sevgi devam ettiği sürece her zaman yanınızda olacağımızı bilin. Arkadaşlarım adına hepinize teşekkür ederim" ifadelerini kullandı.

'HAKLARINIZI ÖDEYEMEYİZ'
Sonrasında konuşan Başkan Ali Kılıç ise "Bir söz vardır ya 'ne yapsa hakkı ödenmez' diye. Bugün aslında tam da öyle bir yerdeyiz. Pandeminin başladığı ilk günden bugüne kadar geçen sürede canlarını hiçe sayarak ailelerini, eşlerini bir kenara bırakarak sadece biz iyi olalım, bizler evde kalalım diye canlarını siper eden sağlık çalışanlarımızın bu fedakarlığını unutmamak adına böyle bir çalışma planladık. Bu çalışmaya yaklaşık bin tane çocuk katılım gösterdi. 10 bin süs taşıyla böyle bir hizmet ortaya koymaya çalıştık. Dünyayı sarsan pandemi dolayısıyla vatandaşlarımıza her türlü konuda maddi, manevi destek veren Cumhurbaşkanımıza, Sağlık Bakanımıza, sağlık çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. Çanakkale Savaşı'nda el birliği ile sıkıntıların üstesinden nasıl gelindiğini bu millet göstermişti. Pandemi dolayısıyla tüm kamu çalışanlarımız ve başta sağlık çalışanlarımız pandeminin üstesinden gelmek için çok çalıştı. Her ne kadar aşı geldi, süreç rahatladı gibi gözükse de maske, mesafe ve temizlik biraz daha tedbir diyerek bu süreci atlatmaya gayret ediyoruz" şeklinde konuştu.

Programın sonunda Başkan Kılıç çocuklara çeşitli hediyeler verdi.

Yorumlar (0)