banner1571

banner1365

banner1334

banner1499

banner1525

banner1324

Tarifsiz acı! Samsun'da aynı aileden koronavirüse bir ayda 5 kurban

Samsun'da geçtiğimiz günlerde koronavirüs nedeniyle yaşamını yitiren 36 yaşındaki doktor Necati Emirhan ve kardeşlerinin ardından aynı aileden dayı ve halanın da koronavirüse yenik düştüğü öğrenildi

SAMSUN 12.01.2021, 10:40 12.01.2021, 14:23
1959
Tarifsiz acı! Samsun'da aynı aileden koronavirüse bir ayda  5 kurban

Tarifsiz acı! Samsun'da aynı aileden 1 ayda koronavirüse 5 kurban Samsun'da geçtiğimiz günlerde koronavirüs nedeniyle yaşamını yitiren 36 yaşındaki doktor Necati Emirhan ve kardeşlerinin ardından aynı aileden dayı ve halanın da koronavirüse yenik düştüğü öğrenildi.

HALALARI DA KURTARILAMADI

Koronavirüs nedeniyle aynı aileden 23 Aralık’ta hayatını kaybeden Teyfik Akbaş’ın ardından Emirhan kardeşlerin halaları Mesure Akbaş da koronavirüs tedavisi gördüğü hastanede bugün hayatını kaybetti. Vefat eden Emirhan kardeşlerin annesi Fatma Emirhan’ın ise koronavirüs nedeniyle tedavi gördüğü hastaneden iyileşerek taburcu olduğu öğrenildi.

1 ay içinde 5 kişiyi koronavirüsten kaybeden aile, son gelen acı haberle hüzne boğuldu.

Yaşamını yitiren Mesure Akbaş’ın cenazesi bugün Çarşamba’da bulunan memleketi Muştalı köyünde toprağa verilecek.

Aynı aileden koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 1 ay içinde 5 olurken aile peş peşe ölüm haberleriyle yıkıldı

NE OLMUŞTU?

Geçtiğimiz ay koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden ve Samsun'un İlkadım İlçesi'ndeki Gıda Borsası'nda esnaflık yapan 40 yaşındaki Kenan Emirhan'ın ardından 2 gün önce de Balıkesir'in Gönen İlçe Devlet Hastanesi'nde 5 yıl görev yaptıktan sonra 4 ay önce Samsun'a geldiği öğrenilen evli ve 2 çocuk babası, MediBafra Hastanesi'nde Ortopedi ve Travmatoloji Doktoru olarak görev yapan Necati Emirhan da yaşamını yitirdi.

AİLE BÜYÜK ÜZÜNTÜ YAŞADI 

Geçtiğimiz günlerde ise aynı ailenin en küçük üyesi olan Vezirköprü İlçesi Göl Ortaokulu öğretmeni 33 yaşındaki Selman Emirhan da hayatını kaybetti. Biri esnaf biri doktor diğeri ise eğitimci olan 3 kardeşin ölümü Emirhan ailesine büyük üzüntü yaşarken, acı ölümler Samsun'u yasa boğdu. 

3 kardeşten Selam Emirhan, Çarşamba ilçesinin Gülyalı Mahallesi Sarımsak Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından kardeşlerinin yanında toprağa verildi.

BU ACININ TARİFİ YOK

Gülyalı Mahallesi Muhtarı Yusuf Düzgün, 3 kardeşin de bir ay içinde koronavirüsten hayatlarını kaybettiğini belirterek, "Bu acının tarifi yok ve bu acıya yürek dayanmaz" dedi. 

SAMSUN TABİP ODASI: 7 SAĞLIK ÇALIŞANINI KAYBETTİK

Öte yandan Samsun'da sağlık çalışanı ve doktorların Koronavirüs'e bağlı olarak hayatlarını kaybetmesi ile ilgili Gazete Duvar'a bir açıklama yapan Samsun Tabip Odası Başkanı Dr. Funda Furtun, "7 sağlık çalışanı ve doktorumuzu Koronavirüs sebebi ile kaybettik. Bu nedenle çok üzüntülüyüz. Bu son dönemde özellikle iki çocuk babası doktor Necati Emirhan'ın kaybını yaşadık. Doktor Necati Emirhan'ın aynı zamanda Koronavirüs sebebi ile ağabeyi, kardeşi, halası ve dayısı da hayatlarını kaybetti. Bir aile içerisinde yaşanan bu çoklu ölüm hepimizi derinden sarstı. Samsun'da Kasım ayında vakalarda artış yaşandı. Bu artışın sonucu olarak sağlık çalışanı ve doktorlarımızda bu ölümcül virüsün kurbanı oldu. Şuan Samsun'da vakalar alınan tedbirler kapsamında düştü. Keşke bu tedbirler daha önceden alınsaydı, keşke daha önceden vakaların fazla olduğu bilgisi kamuoyu ile paylaşılsaydı." dedi.

Yorumlar (0)