banner1518

banner1365

banner1526

banner1345

banner1496

banner1324

Samsun’dan Fransa ve Macron’a tepki seli: 'Özgürlük değil küstahlık'

Memur-Sen “Küstahlığı Protesto Ediyoruz” konusu ile sosyal mesafeyi de dikkate alarak eylemini gerçekleştirdi.

SAMSUN 27.10.2020, 14:23
144
Samsun’dan Fransa ve Macron’a tepki seli: 'Özgürlük değil küstahlık'

“Küstahlığı Protesto Ediyoruz” sloganıyla yola çıkan Memur-Sen 81 ilde eş zamanlı olarak “İnsanların inançlarını hedef almak özgürlük değil, küstahlıktır” diyerek Fransa’ya karşı duruşunu protesto etti.

Sömürgenin merkezlerinden olan Fransa Cumhurbaşkanı Emanuel Macron, son birkaç zamandır cinnete esir politikalarına bir yenisini ekleyerek, insanlığa rahmet olarak gönderilen, hatem-ül enbiya Hz. Muhammed Mustafa’ya ilişkin sözde karikatürlere fikir özgürlüğü adına sahip çıkması ve Müslümanları aşağılamasını tel’in etmek için toplandığını belirten Memur-Sen İl Temsilcisi ve Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı olan Hamdi Yıldız,"Macron, bir görüntü Avrupa’da birçok ülkede bir cinnet hali yaşanıyor.Yabancı düşmanlığı, ırkçılık ve İslamofobi, o meşhur Avrupa aklını esir almış, çoğulculuk söylemlerinin sırçası dökülmüş ve nihayet aşırı sağ siyasetin ürettiği politikalar siyaseti belirler hale gelmiştir" dedi.

YENİLGİYİ TATTIRMALIYIZ

Bütün insan hakları aktivisti örgütlerden, kişilerden, emek hareketlerine yön veren kuruluşlardan, kişilerden beklentimiz, çağrımız şudur diyen Hamdi Yıldız, "Özgürlük insanın, dünya insanlığın ikametgâhıdır. Renkleri, fikirleri ve inançları; hakaret etme, küçük görme, şiddeti çağırma aracı yapan, kendi kirli oyunları için saklama tezgâhları oluşturan, siyasi kimlikleri, ideolojik örgütlere ve emperyalist devletlere birlikte cevap vermeli, onlara yenilgiyi birlikte tattırmalıyız" ifadelerini kullandı.

İNANACAĞIZ

Yıldız,"İnancımız, farklı olabilir.Fikirlerimiz karşıt görünebilir. Ama çok temel bir ortaklığımız var; biz insanız ve dünyada birlikte yaşıyoruz. Hiç kimse, hiç kimsenin dinine, hükümlerine ve kutsallarına hakaret etme, onları yok etme hakkına sahip değildir ve olamayacaktır.Biz insanız, elbette inanacağız dedi.

Memur-Sen İl Temsilcisi ve Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı olan Hamdi Yıldız,"Bizim gözümüzde Macron ve benzerleri emperyalistlerin amelesi, kapitalistlerin, finans baronlarının hademesidir.Güzel ahlak için gönderilmiş Hz. Resulü hakaretlerine konu eden zihniyet, dünya üzerinden silinmeye mahkûmdur" diye konuştu.

Memur Sen'in Fransa'ya karşı yapmış olduğu protestoya Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ve ÖMÜ rektörü Yavuz Ünal'da katıldı.

Yorumlar (0)