banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

Samsun’dan dünyaya kritik mesajlar- Samsun Haberleri

banner1357

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Samsun’da katıldığı 11. Büyükelçiler Konferansı'nda, “Kolay bir ülkede yaşamıyoruz. Terörün her şekliyle mücadele ediyoruz. Suriye ile oluşturulacak güvenli bölge Münbiç gibi olmayacak. Bu bizim için hayati önem taşıyor” dedi

SAMSUN 09.08.2019, 14:44 09.08.2019, 17:48
banner1353
banner1375

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Samsun’da katıldığı 11. Büyükelçiler Konferansı'nda önemli mesajlar verdi.  Bakan Çavuşoğlu, Kolay bir ülkede yaşamıyoruz. Terörün her şekliyle mücadele ediyoruz. Suriye ile oluşturulacak güvenli bölge Münbiç gibi olmayacak. Bu bizim için hayati önem taşıyor” dedi.

İşte Çavuşoğlu'nun konuşmasından satır başları:

- Samsun bir spor ve turizm kenti

-- Samsun'da düzenlenen olimpiyatı başka ülkeler adeta darbe yapar gibi engel olmka istedi. Ancak hep beraber mücadele edip, bu büyük organizasyonu Samsun'a getirdik

- Samsun, ticaret için bir merkez olmak başladı.

- Samsun'un potaniyeline bakınca daha iyisini yapabileceğini biliyoruz. Bu noktada biz de elimizden geleni yapacağız.

- Son dönemde ihracatımız rekor üstüne rekor kırıyor

- Rusya'yla vizeleri kaldırıyoruz. Kaldırdıktan sonra Samsun'la arasında uçak seferleri başlar. Samsun, Türkiye'nin ticarette dünyaya açılan kapısı.

- Samsun, özellikle sağlık turizmi konusunda önemli aşamalar kaydetti. Biz de bu konuda şehrimize destek olmaya devam edeceğiz.

-Asya artık dünyada büyük söz sahibi.

- Dünyadaki yeni ekonomik büyümeyi iyi takip ediyoruz ve bu noktada çalışmlarımızı aralıksız sürdürüyoruz.

- Türk ürünlerinin gitmediği bir ülke bile yok

- Yeniden 'Asya açılımı'nı başlattık

- Kolay bir ülkede yaşamıyoruz. Terörün her şekliyle mücadele ediyoruz. Suriye ile oluşturulacak güvenli bölge Münbiç gibi olmayacak. Bu bizim için hayati önem taşıyor.

Merve İLHAN-Ekrem ASLAN

Yorumlar (0)