banner1518

banner1365

banner1526

banner1499

banner1525

banner1337

Samsun’da ehliyet ve kimlik kartı birleştirme işlemleri başladı

banner1357

İLKADIM İLÇE NÜFUS MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN EHLİYET VE KİMLİĞİNİ BİRLEŞTİRMEK İSTEYEN VATANDAŞLARIN BU İŞLEMİ YALNIZCA YENİ TİP EHLİYET VE YENİ TİP KİMLİK KARTI İLE YAPABİLECEKLERİ KONUSUNDA VATANDAŞA UYARI YAPILDI

SAMSUN 24.09.2020, 16:51
26
Samsun’da ehliyet ve kimlik kartı birleştirme işlemleri başladı
banner1353

İlkadım İlçe Nüfus Müdürlüğü tarafından ehliyet ve kimliğini birleştirmek isteyen vatandaşların bu işlemi yalnızca yeni tip ehliyet ve yeni tip kimlik kartı ile yapabilecekleri konusunda vatandaşa uyarı yapıldı.

Samsun’da nüfus müdürlüklerinde sürücü belgesi bilgilerinin kimlik kartlarının çipine yazılmasına yönelik uygulamaya başlandı.

İçişleri Bakanlığı tarafından hayata geçirilen "Hayat Kimliğinle Kolay" projesi kapsamında sürücü belgesi bilgilerinin Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartına yüklenmesi uygulamasına Samsun’daki nüfus müdürlüklerinde de başlandı. Ehliyet ve kimlik kartının birleştirmek isteyen vatandaşlar nüfus müdürlüklerinden randevu alarak işlemlerini gerçekleştirdi.

İlkadım İlçe Nüfus Müdürlüğü tarafından uygulamadan faydalanmak isteyen vatandaşların şu konulara dikkat etmesi istendi: “İşlem yeni tip sürücü belgesi ve yeni tip kimlik kartıyla gerçekleştiriliyor. İşlem sırasında yeni tip sürücü belgesinin ibrazı zorunlu. Sürücü belgesini ibraz edemeyen vatandaşların kimlik kartlarına yükleme işlemi yapılmayacak. Uygulamadan faydalanmak isteyen vatandaşların zaman kaybına uğramaması adına bu konuya dikkat etmesi önem arz ediyor. İşlem tamamen ücretsiz olmakla birlikte vatandaşların internet üzerinden ve Alo 199 vasıtasıyla randevu alarak nüfus müdürlüklerine gelmesi gerekiyor.”

Yorumlar (0)