banner1518

banner1567

banner1526

banner1571

banner1334

banner1534

Samsun Valisi Dr. Zülkif Dağlı, kadına şiddet konusunda ahlaki eğitime dikkat çekti

Samsun Valisi Dr. Zülkif Dağlı,  iyi bir ilmi ve ahlaki eğitim seferberliğiyle kadına şiddetin  tamamen ortadan kalkacağına yürekten inandığını söyledi

SAMSUN 25.11.2020, 17:25
870
Samsun Valisi Dr. Zülkif Dağlı, kadına şiddet konusunda ahlaki eğitime dikkat çekti

Samsun Valisi Dr. Zülkif Dağlı,kadına şiddet konusunda ahlaki eğitime dikkat çekerek, eğitim sayesinde şiddetin ortadan kalkacağına inandığını belirtti.  İl Kadın, Aile ve Çocuk Hakları Koordinasyon Kurulu üyeleriyle biraraya geldiği toplantıda  hemen her alanda kadınların sayısının artıyor olmasının, değişim ve dönüşümün en somut örneği olduğunu ifade etti.

KURULLA BULUŞTU 
Vali Dağlı,  '25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü' kapsamında düzenlenen programda, İl Kadın, Aile ve Çocuk Hakları Koordinasyon Kurulu üyeleriyle bir araya geldi.

YÜREKTEN İNANIYORUM
 KADES uygulamasının tanıtımı ve  kentteki kadın kooperatiflerinin kuruluş ve destekleme çalışmalarıyla ilgili sunumun yapıldığı toplantıda, hemen her alanda kadınların sayısının artıyor olmasının, değişim ve dönüşümün en somut örneği olduğunu belirten Vali Zülkif Dağlı, iyi bir ilmi ve ahlaki eğitim seferberliğiyle, kadına şiddetin de tamamen ortadan kalkacağına yürekten inandığını söyledi.

TÖRENE KATILDI 
Vali Dağlı ayrıca kadınların ve çocukların maruz kaldığı şiddet eylemlerini engellemek amacıyla İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan 'KADES' uygulamasının İletişim Başkanlığı Dijital Gösterim Merkezindeki tanıtım törenine katıldı.

JANDARMA VE EMNİYET'E ZİYARET 
İl Jandarma Komutanlığı, Çocuk ve Kadın Kısım Amirliği'ni ve  İl Emniyet Müdürlüğü Atakum Recep Tokur Polis Merkezi Amirliği'ni de ziyaret eden Vali Dağlı,  kadın  ve çocuklara yönelik şiddet ve istismarla mücadele kapsamında yapmış olduğu çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Yorumlar (0)