banner1579

banner1585

banner1526

banner1499

banner1576

banner1534

banner1581

Samsun Mobilyacılar ve Marangozlar Odası Başkanı Cengiz Gürtan'dan aidat açıklaması

Samsun Mobilyacılar ve Marangozlar Odası Başkanı Gürtan, yasalara uymak zorunda olduklarını söyledi

SAMSUN 17.12.2020, 08:11 17.12.2020, 08:30
289
Samsun Mobilyacılar ve Marangozlar Odası Başkanı Cengiz Gürtan'dan aidat açıklaması

Samsun Mobilyacılar ve Marangozlar Odası Başkanı Cengiz Gürtan'dan aidat açıklaması - Samsun Mobilyacılar ve Marangozlar Odası Başkanı Gürtan, yasalara uymak zorunda olduklarını söyledi

Samsun Mobilyacılar ve Marangozlar Odası Başkanı Cengiz Gürtan, üye aidatlarının yasal bir zorunluluk olduğunu belirterek, tebligatların hem suç unsuru teşkil edecek uygulama yapılmaması hem de esnafın mağdur olmaması için yapıldığını açıkladı.

Cengiz Gürtan yaptığı açıklamada, " 5362 sayılı yasanın 11/ a- b ve g bentleri gereği oda yönetim kurulu üyelerinin, 12 / d – e bentleri gereği oda denetim kurulu üyelerinin; tahsil edilmeyen aidatlarından dolayı hukuki, 59. Madde hükmü gereği ise cezai sorumlulukları bulunmaktadır. İlaveten, ‘’5 yıl ödeme alınmayan üyelerden dolayı "Kamuyu zarara uğratma" suçu işlemiş olacaklardır." görüşüne yer vererek, şunları söyledi:Samsun Mobilyacılar ve Marangozlar Odası yönetim ve denetim kurulu bu yasal zorunluluklar gereği; hem suç unsuru teşkil eden bir uygulama yapmamak adına hem de üyelerimizin daha sonraki süreçte daha mağdur olmamalarını adına yine yönetmelikler kapsamında tebligat göndermiştir. Hervatandaş gibi ben ve yönetimdeki arkadaşlarım pandemi sürecinde pek çok esnafın mağdur olduğunun farkındayız ancak, düşülen hiç bir zor durum, oda olarak yasalara uymayan bir iş yapmamıza sebep olamaz ki böyle yapmak ülkemize ihanetten başka bir şey değildir. Aklı selim düşünen hiçbir insan da hiçbir resmi kurumdan bunu beklememelidir."

Gürtan, üyelerinin hertürlü sıkıntılarında yanında olduklarını ve aidat borçlarına yapılandırma ya da , düzenleme getirilmesini istediklerini debelirterek, "Türkiye Ağaç İşleri Esnaf ve Sanatkarlar Federasyonu'ndan bir resmi yazı gelmediği sürece ancak şu an ki yönetmelikleri uygulamak zorundayız" diye konuştu.
 

Yorumlar (0)