banner1317

Samsun Karadeniz'de öne çıkıyor!

KARADENİZ Turistik İşletmeciler Derneği (KATİD) Başkanı Murat Toktaş, yaptığı açıklamada Samsun’un, Mavi Bayraklı plaj sayısında Türkiye'nin dünya birincisi olma hedefine katkı sağladığını ifade etti. 

Samsun Karadeniz'de öne çıkıyor!
banner1314

Türkiye'nin 2023 hedeflerinden bir tanesi olan Mavi Bayraklı plajlarda dünya birincisi olma hedefine Samsun önemli katkı yapıyor. Yaklaşan turizm sezonu öncesinde Samsun'da 7 Mavi Bayraklı plaj bulunurken, Samsun bu özelliğiyle Karadeniz'de ön plana çıkıyor. 

'ÜLKEMİZİN HEDEFİNE KATKI SAĞLIYORUZ’

KARADENİZ Turistik İşletmeciler Derneği (KATİD) Başkanı Murat Toktaş konuyla ilgili yaptığı açıklamada, 'Samsun, konumu bakımından stratejik bir öneme sahip olmakla beraber, tarihi ve doğal güzellikleri ile de ülkemizin nadide kentlerinden biri durumunda. Turizm noktasında her geçen gün gelişen kentimiz, yaz sezonuna hazır durumda. ‘Yaz sezonu’ dendiğinde akla ilk gelen deniz sezonu da kentimiz açısından büyük önem taşıyor. Samsun, sahil ve plajları ile yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olmayı her geçen gün daha da artırıyor. Bu anlamda temizliği, niteliği ve güvenilirliği noktasında Samsun’daki plajları, Karadeniz Bölgesi’ndeki diğer illerin plajlarına oranla farklı kılan özellikleri var. Samsun, bölgede en fazla Mavi Bayraklı plajı olan bir kent. Bu bizi gururlandırıyor. Bu nitelik; girebilir bir denizimizin, kullanımı anlamında temiz suyumuzun olduğunu ortaya koymaktadır. Diğer yandan Samsun olarak, hükümetimizin önüne koyduğu, 2023 yılında Türkiye’nin mavi bayraklı plaj sayısında dünya birincisi olma hedefine de katkı sağlamaktayız. Samsun, Mavi Bayrak hedefimize katkı sağlıyor. Bu durumda da bizi heyecanlandırmaktadır' diye konuştu.

İşte Samsun'daki Mavi Bayraklı plajlar:

Terme Miliç Plajı
Atakum İnci Plajı
Atakum Güzelyalı Plajı
Atakum Körfez Plajı
Atakum OMTEL Plajı
İlkadım Fener Plajı
İlkadım Sheraton Grand Samsun Hoteli Plajı

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1300