banner1579

banner1584

banner1526

banner1499

banner1496

banner1324

banner1581

Samsun gündemi, İYİ Parti masasında!

İYİ Partili Usta ve Yaşar, Samsun Büyükşehir Belediyesi'nde yaşanan 'rüşvet skandalı', Çarşamba Biyokütle Enerji Santrali ve esnafın sorunları ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu

SAMSUN 10.02.2021, 22:16
415
Samsun gündemi, İYİ Parti masasında!

İYİ Partili Usta ve Yaşar, Samsun Büyükşehir Belediyesi'nde yaşanan 'rüşvet skandalı', Çarşamba Biyokütle Enerji Santrali ve esnafın sorunları ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu

İYİ Partili Genel Başkan Yardımcıları Cihan Paçacı, Erhan Usta, Arzu Önşen, Genel İdare Kurulu Üyeleri Burcu Akçaru, Mehmet Arslan ve Ömer Süslü ve İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar'ın, 3 gün sürecek Samsun ziyareti öncesi gerçekleştirilen basın toplantısında, Samsun gündemini meşgul eden konular masaya yatırıldı. 

GÜNDEM YARATAN KONULAR MASADA

Samsun Canlı Haber TV muhabiri Emre Öncel'in Samsun Büyükşehir Belediyesi'nde yaşanan 'rüşvet skandalı', Çarşamba Biyokütle Enerji Santrali ve esnafın sorunları ile ilgili sorularını yanıtlayan Usta ve Yaşar, kameralar karşısında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

KABUL EDİLMEMESİ ÇOK MANİDAR

Tüm Türkiye'de olduğu gibi Samsun'da da esnafın büyük bir mağduriyet yaşadığını belirten Usta, "Samsun Büyükşehir Belediyesi Şubat Ayı Meclis Toplantısı'nda CHP Grubu'nun esnafa destek olma yönünde sunduğu önergenin oy çokluğu ile kabul edilmemesi çok manidar. Esnafı görmeyen bir genel yönetim ve yerel yönetim anlayışı var. Patronları ne yaptıysa, burada da onlar aynısını yapmışlar" dedi. 

USTA'DAN SANTRAL İKAZI 

Çarşamba Biyokütle Enerji Santrali ile ilgili, yatırımlara karşı olmadıklarını, yer seçiminin yanlış olduğunu bir kez daha hatırlatan Usta, "Bu santral, Çarşamba Ovası'nın havasına, suyuna, hayvan popülasyonuna zarar verecek ve toprağı tuzlandıracak bir yatırımdır. ÇED ihtiyacı olduğuna dair bilirkişi raporu önemlidir. Bunun takipçisi olacağız. Buradan da ikaz ediyoruz. Bilirkişiye ya da mahkemelere müdahale edilmesin" şeklinde konuştu. 

BU ARKADAŞIN REFERANSI KİM? 

Rüşvet skandalı konusunda Başkan Demir'in suskun kalmasını 'enteresan olarak değerlendiren Usta şunları söyledi, "Her yerde her türlü beyanatı veren bir isim, bu konuda neden suskun kalıyor? Burada artık İçişleri Bakanlığı'nı harekete geçmeye davet ediyoruz. Bu kadar ciddi boyuttaki bir yolsuzluğun tek başına yapıldığını düşünülmesi saflık olur. Bunların arkasındaki referans kimdir?  AK Partili bazı isimler tarafından ikaz edilmiş olmasına rağmen uyarıların dikkate alınmayıp, böyle bir kritik bir göreve getiriliyor. Bu da 'Bu arkadaşın referansı kim?' sorusunu akıllara getiriyor."

TEMMENİMİZ O TESİSİN ORADAN KALKMASI 

Çarşamba İlçesi'ne kurulan biyokütle enerji santrali ile ilgili bilirkişi heyetinin 'ÇED gereklidir' kanaatine varmasının olumlu bir kazanım olarak gördüklerini belirten Yaşar ise, "Biz tarım arazileri üzerine bırakın bu tür tesislerin yapılmasını, konut yapılmasına bile karşıyız. Bu tür tesislere 'ÇED gerekli değildir' hikayesiyle yola çıkıyorlar. Süratle tesisler yapılıyor, üretime başlıyorlar. Daha sonra avukat arkadaşlarımız bu konuyu yargıya taşıdı ve yeniden gelen bilirkişiler ise burada ÇED'in gerekli olduğunu söyledi. İnşallah bundan sonraki aşamada o tesis oradan kalkar" ifadelerini kullandı. 

YAKALADINIZ! ZAHMET ETTİNİZ

Büyükşehir Belediyesi'nde yaşanan rüşvet skandalı ile ilgili de değerlendirmelerde bulunan Yaşar sözlerini şu şekilde sürdürdü, "Bunun elle tutulur bir tarafı yok. Bunlara bizim müsemmaha göstermemiz mümkün değil. Ben mecliste bu konuyu dile getirdiğimde yanımda daha önce eskiden bakanlık yapmış bir AK Partili mileltvekili arkadaşımız 'Adama el koyduk. Yakaladık ya. Daha ne yapalım' dedi. Yapmanız gereken bunlara engel olmak. Adam öldürdü, yakaladınız. Zahmet ettiniz."

Emre ÖNCEL

Yorumlar (0)