banner1518

banner1567

banner1526

banner1345

banner1334

banner1534

Samsun Emniyeti şehit öğretmenleri unutmadı

Samsun Emniyeti, şehit öğretmenler Şenay Aybüke Yalçın ve Necmettin Yılmaz'ı unutmadı

SAMSUN 23.11.2020, 20:59
74
Samsun Emniyeti şehit öğretmenleri unutmadı

Samsun Emniyet Müdürlüğü, '24 Kasım Öğretmenler Günü' dolasıyla şehit öğretmenler Şenay Aybüke Yalçın ve Necmettin Yılmaz anısına çizilen karakalem portre resim ve hazırlanan mektubu, şehit öğretmenlerin ailelerine teslim etti.









AYBÜKE ÖĞRETMEN'E MEKTUP
Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından, Batman'ın Kozluk İlçesi'nde 9 Haziran 2017'de karne dağıttıktan sonra evine doğru yola çıktığı sırada dönemin Belediye Başkanı Veysi Işık'ın aracına teröristlerce açılan ateş sırasında, ağır yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit olan Öğretmen Şenay Aybüke Yalçın anısına, şube müdürlüğü personeli tarafından çizilen karakalem portre resim ve hazırlanan mektup, Karabük ili Safranbolu İlçesi'nde yaşayan Yalçın'ın ailesine teslim edildi.

DUYGU DOLU ANLAR YAŞANDI 
Tunceli'den, memleketi Gümüşhane'ye dönerken PKK'lı teröristlerce kaçırıldıktan sonra şehit edilen sınıf öğretmeni Necmettin Yılmaz anısına çizilen karakalem portre resim ve hazırlanan mektup ise, Yılmaz'ın Gümüşhane ilinde kabri başında, ailesine teslim edildi. Teslim sırasında duygu dolu anlar yaşandı. 

AİLELERE TEŞEKKÜR ETTİ
Samsun İl Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal, ülke ve millet adına değerli bir evlat yetiştirdikleri için, Şenay Aybüke Yalçın'ın ailesine ve  Necmettin Yılmaz’ın ailesine teşekkür etti.

Yorumlar (0)