banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

Samsun'dan eğitim camiasına 1200 taze kan 

banner1357

OMÜ Eğitim Fakültesi, düzenlediği 2018-2019 eğitim-öğretim yılı mezuniyet töreni ile bin 200 öğretmeni Türk eğitim camiasına kazandırdı

SAMSUN 18.06.2019, 15:27 18.06.2019, 15:33
Samsun'dan eğitim camiasına 1200 taze kan 
banner1353
banner1375

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Eğitim Fakültesi, düzenlediği 2018-2019 eğitim-öğretim yılı mezuniyet töreni ile bin 200 öğretmen için mezuniyet töreni düzenledi.

OMÜ Öğrenci Sosyal Yaşam Merkezinde gerçekleşen törene; Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Seher Balcı Çelik, akademisyenler, mezun öğrenciler ve aileleri katıldı. Tören, fakülte birincisi Batuhan Yazıcı’nın mezun öğrenciler adına yaptığı konuşmayla başladı. Gösterdikleri fedakârlık için ailelere ve onları yetiştiren akademisyenlere teşekkür eden Batuhan Yazıcı, “Sorumluluğumuzun bilincinde olarak tarihimizin, milletimizin ve sizlerin huzurunda, öğretmenlik onurumu asla incitmeyeceğime, o kutsal bayrağı elimden hiç düşürmeyeceğime söz veriyorum” dedi. 


 
100. YIL MEZUNLARI
Mezun öğrencilerin, Milli Mücadele’nin başlangıcının 100. yılında mezun olmanın gururunu taşıdıkları hatırlatan Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Seher Balcı Çelik de, “Bu günlere gelişinizde emeği geçenlere çok şey borçlu olduğunuzu unutmayın. Sizlere bu diploma verilirken derslerinizdeki başarının yanı sıra öğretmenlik şuuruna sahip olduğunuz da düşünülmüştür. Zekânız, azminiz ve kendinize güveninizle öğretmenlik mesleğini yerine getirebileceğiniz için bu diplomaların sahibi oldunuz. Üniversitemizin adını her şartta ve her yerde en iyi şekilde temsil edeceğinize olan güvenimiz tamdır. Mesleğinizde iniş çıkışlar yaşasanız de eğitim ortamındaki sıkıntılara göğüs germek üzere eğitildiniz. Bildikleriniz gelecek nesillere öğretmek için akli ve kalbi yeteneklerle donatıldınız. Artık mezunsunuz” ifadelerini kullandı. 

KARAGÖZ UNUTULMADI
Selamlama konuşmalarının ardından Eğitim Fakültesi öğrencileri Doç. Dr. İlknur Karagöz’ün özgeçmişini okuyarak, hocalarına olan duygularını ve minnetlerini ifade eden metni katılımcılarla paylaştı. 

KEP FIRLATTILAR
Dereceye giren öğrencilere hediye ve başarı belgesi takdimiyle devam eden törende, Dekan Prof. Dr. Seher Balcı Çelik, fakülte birincisi Batuhan Yazıcı, fakülte ikincisi Esra Sarı ve fakülte üçüncüsü Hilal Genç’e hediye ve başarı belgelerini verdi. 
Başarı belgelerini alan mezun öğrenciler, Prof. Dr. Dursun Ali Akbulut’un okuttuğu “öğretmenlik yemini” etti. Öğrencilerin keplerini mezuniyet sevinciyle fırlatmasının ardından tören sona erdi. 

Yorumlar (0)