banner1518

banner1365

banner1526

banner1345

banner1496

banner1534

Samsun'dan baskına sert kınama

Eski Bakan Suat Kılıç, AK Parti Milletvekili Kırcalı ve Başkan Sandıkçı, ABD'de yaşananları kınadıklarını söyledi

SAMSUN 07.01.2021, 19:04
2791
Samsun'dan baskına sert kınama

Samsun'dan baskına sert kınama Eski Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı ve Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı,  Washington'da ABD Başkanı Donald Trump destekçilerinin polis barikatını aşarak kongre binasına zorla girmesiyle çıkan şiddet olaylarına ilişkin yaşanan gelişmeleri endişeyle takip ettiklerini belirtti.

SAYGI GÖSTERİLMELİ

Eski Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç ayaklanmayı kınadığını belirterek, "ABD Kongresi’nin işgali ve 4 kişinin ölümü ile sonuçlanan ayaklanmayı kınıyorum. Seçim sonuçlarına saygı gösterilmesini, ve bir an önce sükûnetin tesis edilmesini diliyorum" ifadelerini kullandı. 

KRİZ AŞILMALI 

ABD’deki  gelişmeleri endişe ile takip ettiğini kaydeden  AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı, "Tüm tarafları itidal ve sağduyuya davet ediyoruz. ABD’nin bu iç siyasi krizi olgunluk içinde aşacağına inanıyoruz" dedi. 

RÜZGAR EKEN FIRTINA BİÇER 

Yaşananların kaos olduğunu ifade eden Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, "ABD'de yaşanan kaosu endişe ile izliyoruz. Demokrasi, hukuk vesaire cümleleri kurmayacağım. Yaşattıklarını yaşasınlar. Rüzgar eken fırtına biçer" diye konuştu. 

ABD'DE NE OLDU ? 

ABD'nin başkenti Washington'da Donald Trump'a destek gösterisi düzenleyen bir grup protestocunun, polis barikatını aşarak Kongre binasına girmesi sonrası güvenlik güçleri Kongre girişini kapattı ve göstericilere müdahale etti.  İlk belirlemelere göre 4 kişi yaşamını yitirirken onlarca gösterici gözaltına alındı. Olaylar üzerine ABD Kongre binası kapatıldı, Washington'da sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Yorumlar (3)
İMAM HATİPLİ ÖĞRETMEN 2 hafta önce
Fetö dür o fetö bunu yapan fetödür
bahitay bahtıkara 2 hafta önce
sesli güldüm..
sencer 2 hafta önce
sıze ne oluyor cok mu gucunuze gıttı yazık yazık