banner1571

banner1567

banner1526

banner1588

banner1525

banner1324

banner1581

Samsun'da yüz yüze eğitim başlamalı mı? Eğitim sendikalarından farklı görüşler

Samsun'da yüz yüze eğitimin başlamasını değerlendiren eğitim sendikaları farklı görüşler bildirdi.

Samsun 02.03.2021, 22:58 03.03.2021, 10:00
245
Samsun'da yüz yüze eğitim başlamalı mı? Eğitim sendikalarından farklı görüşler

Samsun da sendikalardan yüz yüze eğitim yorumu... Bu durumda 3.dalga gelebilir Samsun'da yüz yüze eğitimin başlamasını değerlendiren eğitim sendikaları farklı görüşler bildirdi.

Samsun Eğitim Bir Sen 1 No'lu Şube Başkanı ve Memur Sen İl Temsilcisi Hamdi Yıldız  Eğitim Sen Samsun Şube Başkanı Arzu Topaloğlu ise bu durumda  3. dalganın gelebileceğini söyledi. 

SORUNLAR YAŞANDI 

Milli Eğitim Bakanlığı'nın gerekli tedbirleri alarak yüz yüze eğitimin başlaması gerektiğini her fırsatta söylediklerinin altını çizen Yıldız, " Ayrıca yüz yüze eğitimle birlikte hem okulların eğitime hazırlanması hem de temizlikle ilgili TYP çalışanlarının yerinde olması gerekiyor. Özellikle valilikler nezdinde, bu konunun altını çizilmesini istiyoruz" dedi. 

'NORMALLEŞME İÇİN ÇOK ERKEN'

Sürecin en başından beri salgının bilimsel kriterle yönetilmesi gerektiğini ifade eden Topaloğlu, "Bir yıldır yaşanan salgında, eğitim politikalarında karar alma süreçleri yönetilemiyor. Normalleşme için çok erken. Gerçekten sıkıntılı bir süreç bizi bekliyor. Bu anlamda okulların açılmasıyla belki de 3. dalganın gelişine sebep olacaktır diye düşünüyoruz" 

Merve İLHAN

Yorumlar (0)