banner1518

banner1567

banner1526

banner1571

banner1525

banner1324

Samsun'da yılbaşı gecesi vurulmuştu! Yeni gelişme...

Samsun'da yılbaşı gecesi evinin çatısında bulunduğu sırada kafasına yorgun mermi isabet ederek ağır yaralanan Emre Karasan'ın ailesi, oğullarının kasıtlı vurulmuş olma ihtimalinin de araştırılıp, olayın bir an önce aydınlatılmasını istedi.

SAMSUN 02.01.2021, 13:32
3530
Samsun'da yılbaşı gecesi vurulmuştu! Yeni gelişme...

Samsun'un İlkadım İlçesi'nde, yılbaşı gecesi saat 23.30 sıralarında, Yenidoğan Mahallesi’ndeki evinin çatısında başına mermi isabet eden 21 yaşındaki Emre Karasan'ın ailesi, oğullarının kasıtlı vurulmuş olma ihtimalinin de araştırılmasını istedi.

'MERMİ BAŞININ SAĞ ÖN TARAFINDAN GİRMİŞ SOL ARKADA KALMIŞ'

Oğlunun, silahla ateş edilip, havai fişekler atılması nedeniyle havlayan köpeğinin yanına, çatıya çıktığını söyleyen Halil Karasan, "Köpek havlayınca Emre de insanlar rahatsız olur diye köpeği susturmak için yukarı çıkıyor. Sonra yığılıp kalmış oraya. Bir bakıyorlar ki her taraf kan içinde. Sonra ambulansla hastaneye götürülmüş. Benim de doğum günümdü. Bize geleceklerdi, bekliyordum. Telefonla haber geldi. Oğlumu hastaneye kaldırdık. Yorgun mermi yukarıdan aşağıya gelir ama bu mermi sağ ön taraftan girmiş arka tarafta kalmış. Polisler geldi, inceleme yaptı. Altı, yedi saat ameliyatta kaldı oğlum. Şu an tedavisi yoğun bakımda devam ediyor. Hayati tehlikesi devam ediyor. Benim oğlumun kanı yerde kalmasın istiyorum. Olay aydınlatılsın istiyorum" dedi.

'KASITLI DA OLABİLİR, YORGUN MERMİ DE OLABİLİR'

Üvey kardeşinin sağlık durumunun ciddiyetini koruduğunu, umutla güzel bir haber gelmesi için beklediklerini belirten Saruhan Gençer de "Şu anda durumu ne iyi ne kötü. En azından gözlerini açtığına şükrediyoruz. İsmine tepki veriyor. Sol tarafında hissizlik var şu an. Biz de doktorlardan gelecek iyi haberi bekliyoruz. Olay kasıtlı da yapılmış olabilir yorgun mermi de olabilir. Adli Tıp'tan gelecek sonuçlara göre hareket edeceğiz. Bunun için olayların hızlandırılmasını bütün emniyet yetkililerinden istiyoruz. Mermi başının sağ ön tarafından giriyor sol arka tarafında kalıyor. Mermiye ve düşmeye bağlı olarak kafatası kırılması var. Zor bir ameliyat geçirdi. Eğer olay yorgun mermiden olmuşsa bilinçsiz silahlanmadan oluyor bunlar. Önüne gelenin rahatça ulaşabildiği sürece bu tür olaylar da devam edecek yani. Bu gün bizim kardeşimizin başına gelen yarın başka birinin de başına da gelebilir. Olayın aydınlatılmasını istiyoruz" diye konuştu.

Yorumlar (0)