banner1518

banner1365

banner1519

banner1345

banner1496

banner1534

Samsun'da yarım kalan 'Milyonluk yatırıma' başkanlardan sert çıkış

CHP İl Başkanı Fatih Türkel ile İYİ Parti İl Başkanı Hasan Aksoy, Samsun'da Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nin inşaatının çürümeye terkedilmesini, sert bir dille eleştirdi

SAMSUN 21.11.2020, 08:07 21.11.2020, 08:29
109
Samsun'da yarım kalan 'Milyonluk yatırıma' başkanlardan sert çıkış

CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel ile İYİ Parti Samsun İl Başkanı Hasan Aksoy, Samsun'un Vezirköprü İlçesi'nde 2017 yapımına başlanan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'ndeki çalışmaların, şirketin ihale şartlarını yerine getirmemesi üzerine yarım bırakılmasına tepki gösterdi.

TEPKİ GÖSTERDİLER 
Başkan Türkel,  Vezirköprü'ye hem ekonomik hem de sosyal anlamda katkı sağlayacak olan tesisin, yine AK Parti'nin tutulamayan vaatler ve gerçekleştirilemeyen projeler dosyasına üzücü bir şekilde girmiş bulunduğunu, Başkan Aksoy ise, tesislere sahip çıkılması ve ivedilikle hizmete girilmesi gerektiğini ifade etti. 

VEZİRKÖPRÜ UNUTULMUŞ
Vezirköprü, Samsun'un adeta unutulmuş bir ilçesi konumunda olduğunu belirten CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, "Vezirköprü'nün yolu yok. Devlet Hastanesi yıllardır yılan hikayesine dönmüş. Kunduz Ormanları'na yapılması sözü verilen ve ihale edilmiş milyonluk yatırım çürümeye terkedilmiş. Vezirköprü'ye hem ekonomik, hem de sosyal anlamda katkı sağlayacak olan tesis, yine AK Parti'nin tutulamayan vaatler ve gerçekleştirilemeyen projeler dosyasına üzücü bir şekilde girmiş bulunuyor" dedi.

SAHİP ÇIKMAYA DAVET ETTİ
Ülkeyi ve şehri yönetenleri bu tür tesislere sahip çıkmaya ve verdikleri sözü yerine getirmeye davet eden Türkel, "Dolayısıyla hem Vezirköprü'ye hem şehrimize değer katılacak bu yatırıma başta Samsun Valisi Dr. Zülkir Dağlı'nın, Samsun milletvekillerinin, Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin sahip çıkmasını bekliyoruz. CHP olarak da bu yatırımın akıbetini izlemeye devam edeceğiz" şeklinde konuştu.

GÜNÜ KURTARMA PROJESİ
Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın ödeneği çıkarıp, tesislerin ivedikle hizmete açılması gerektiğini kaydeden İYİ Parti Samsun İl Başkanı Hasan Aksoy ise, "Tesislerin, sadece milli takımlar için değil, değil boş zamanlarda da amatör kulüplere açılmasını bekliyorum. Günü kurtarmak için proje yapıyorlar, yandaş müteahhitlere veriyorlar ve sonuç bu oluyor. Başlanmış işin bitirilmesini talep ediyorum. Herkes her şeyi biliyor ama biz durmayacağız. Artık iktidarı değiştirme zamanı geldi. Samsunlular gerçekleri görüyor. Bütün yapılan uygulamalar artık yeter dedirtiyor" ifadelerini kullandı.

Emre ÖNCEL 

Yorumlar (1)
Tersaneci 2 gün önce
Reis, bu tersane dediğiniz şimdi ördek göleti olan yere ne kadar para gömüldü, kaç gemi yapıldı, kaç işçi alındı haber yok. Tersane var, yolu da yok.. Samsun için uyanma vakti..