banner1518

banner1365

banner1526

banner1499

banner1525

banner1534

Samsun'da onlara mezar ücretsiz

Samsun'da, koronavirüs nedeniyle vefat eden sağlık çalışanları için Derecik, Kıranköy ve Asri Mezarlıklarında ücretsiz mezar yeri verilmesi içeren gündem maddesi, Büyükşehir Belediye Meclisi komisyon toplantısında oy birliği ile kabul edilerek, meclise havale edildi.

SAMSUN 13.01.2021, 17:28
928
Samsun'da onlara mezar ücretsiz

Samsun'da Onlara Mezar Ücrestisz

Büyükşehir Belediyesi Meclisi 2021 Yılı Ocak Ayı Komisyon Toplantısı Ömer Halisdemir Toplantı Salonu'nda gerçekleştirildi. Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkanvekili Nihat Soğuk’un başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda 55 maddeden 54’ü karara bağlanarak meclise havale edildi. 1 maddenin ise komisyonda bekletilmesine karar verildi. Meclise havale edilen maddeler arasında korona virüsü nedeniyle hayatını kaybeden sağlık çalışanları için Derecik, Kıranköy ve Asri Mezarlıklarındaki mezar yerlerinin ücretsiz olması teklifi ve daha önce de gündeme gelen kentteki şehit yakınlarının vefat etmesi durumunda Kıranköy ve Asri Mezarlıklarında ücretsiz yer tahsisi teklifi kabul edilerek, meclise havale edildi.

ŞEHİT AİLELERİNE MEZAR YERİ
Komisyonda görüşülen maddeler içerisinde yer alan, 'Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığının Kıranköy ve Asri Mezarlıklarında meftun bulunan şehidin anne ve babasının vefat etmesi durumunda ücretsiz mezar yeri teklifi' maddesi de komisyon üyelerinin oybirliği kabul edilerek, karara bağlanmak üzere meclise havale edildi. Madde üzerinde açıklamalarda bulunan Meclis Başkanvekili Nihat Soğuk, 'Bu konu önceki meclis ve komisyon toplantısında dile getirilmişti. O günkü maddede sadece Kıranköy Mezarlığı söz konusuydu. Daha önceki tekliflere karşı bir önyargı söz konusu değil. Bir sonraki mecliste daha kapsamlı görüşelim

GOLF SAHASI 10 YILLIĞINA KİRALANIYOR
Samsun Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Golf Federasyonu arasında yapılan protokolün feshi ve Golf Sahası’nın 10 yıla kadar kiralanması için Büyükşehir Belediyesi Encümeni'ne yetki verilmesi teklifi, oy birliği ile kabul edilerek meclise havale edildi. Komisyondan geçerek, meclise havale edilen maddeler 15 Ocak Cuma günü yapılacak meclis toplantısında ele alınacak.

Yorumlar (0)