banner1518

banner1365

banner1526

banner1499

banner1496

banner1534

Samsun'da ön bacakları kesilmiş köpekle ilgili yeni gelişme

Samsun'un Havza İlçesi'nde ön bacakları kesilmiş halde bulunan köpek ile ilgili yürütülen soruşturma doğrultusunda  gözaltına alınan 3 kişi sorgusunun ardından serbest bırakıldı

SAMSUN 23.11.2020, 17:47 23.11.2020, 19:11
343
Samsun'da ön bacakları kesilmiş köpekle ilgili yeni gelişme

Samsun Havza Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından ön bacakları kesilmiş halde bulunan köpekle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında 3 kişi polis tarafından gözaltına alındı. Polisteki ifadesinin ardından bir kişi serbest bırakıldı. Adliyeye sevk edilen 2 kişiden biri savcılık tarafından, diğer kişi ise mahkeme tarafından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

BUNUN ADI VAHŞET
Havza Cumhuriyet Başsavcılığının açtığı soruşturma kapsamında olayla ilgili 3 kişi gözaltına aldı. Yapılan araştırma sonucu köpeğin tavuklara zarar verdiği iddiasıyla tüfekle vurulduğu, ön iki ayağının kemiklerinin kırılıp sadece deri kalması üzerine sahibinin komşusu tarafından bacaklarının kesildiği ortaya çıktı. Köpeğin tüfekle vurulmuş halde bulunduğunda götürüldüğü veteriner ile parada anlaşamadıkları, belediyenin de hayvanlara sahip çıkmaması üzerine köpeğin sahibinin çaresiz kalıp ağrı keseci krem sürüp kırılan ve sadece deri kalan köpeğin bacaklarını kesmek zorunda kaldıkları tespit edildi.

PARA CEZASI VERİLECEK
Polisteki ifadesinin ardından 1 kişinin serbest bırakıldığı, 2 kişinin de adliyeye sevk edildiği kaydedildi. Savcıya ifade veren 1 kişinin savcılık tarafından 1 kişinin de adli kontrol şartıyla sevk edildiği mahkemece serbest bırakıldığı kaydedildi. Öte yandan, köpeğe Samsun Valiliğİ'nin sahip çıktığı ve sahibinden alınan köpeğin bakımını HAYTAP'ın üstlendiği öğrenildi. Köpeğin sahibi ve komşusuna ise idari yönden ceza uygulanacağı öne sürüldü.

İHA

Yorumlar (0)