banner1579

banner1567

banner1526

banner1499

banner1496

banner1324

banner1581

Samsun'da grev! Anlaşma sağlandı, sözleşme imzaya kaldı

Demiryol-İş Sendikası Sivas Bölge Temsilcisi Murat Kütük, SAMULAŞ ile anlaşma sağlandığını belirtti  

SAMSUN 11.12.2020, 19:49 11.12.2020, 19:55
905
Samsun'da grev! Anlaşma sağlandı, sözleşme imzaya kaldı

Samsun'da grev! Anlaşma sağlandı, sözleşme imzaya kaldı

Demiryol-İş Sendikası, Sivas Bölge Temsilcisi Murat Kütük, SAMULAŞ ile yaptıkları  toplu iş sözleşmeleri görüşmelerinden olumlu sonuç aldıklarını ve sözleşmenin haftaya imzalanacağı açıkladı.

SÜREÇ OLUMLU GEÇTİ

Demiryol-İş Sendikası Sivas Bölge Temsilcisi Murat Kütük, toplu sözleşme sürecinin önemli bir noktaya geldiğini belirterek, "Haftaya anlaşma yapılacak. Süreç olumlu geçti. Bizim de beklentilerimize cevap veren bir anlaşma  oldu. Sayın Belediye Başkanı görüşelim dedi. Büyükşehir Toplu sözleşme olumlu bir noktaya geldi. Önümüzdeki hafta başkanla birlikte beraber açıklama yapacağız" ifadelerini kullandı. 

MEMNUN OLDUK

Demiryol-İş Sendikası Samsun  Bölge Temsilcisi Zeki Seyhan, "Anlaşma sağlandı. Haftaya sözleşme imzalanacak.  Mutluyuz. Memnun olduk. Çalışanların ve yetkililerin istediği iyi bir sonuç oldu. Herkes için hayırlı ve uğurlu olması temennisinde bulunuyorum. Başkan Mustafa Demir'e ve SAMULAŞ yetkililerine teşekkür ediyoruz " diye konuştu. 

GREV KARARI ALINMIŞTI

Geçtiğimiz günlerde Demiryolu İş Sendikası Sivas Bölge Temsilcisi Murat Kütük, Samsun Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı SAMULAŞ A.Ş'de grev kararı aldıklarını ve grevin başladığı andan itibaren Samsun'da ulaşımın duracağını açıklamıştı. 

BÜYÜKŞEHİR'E SÜRE VERİLMİŞTİ

Samsun'da toplu ulaşım seferlerinin durmasını istemediklerini ve özellikle pandemi döneminde zor şartlar altında çalışan işçilere haklarının verilmesini istediklerini belirten Başkan Kütük,  SAMULAŞ A.Ş'nin bu süreçte kendilerine olumlu bir adım atmasını beklediklerini belirtmiş,  olumlu bir yanıt gelmediği takdirde bu ay, hukuki yazışmaları gerçekleştirip, Samsun'da greve başlayacaklarını ifade etmişti. 

-Dilber BAHADIR

Yorumlar (0)