banner1579

banner1577

banner1526

banner1499

banner1576

banner1324

banner1581

Samsun'da dolmuş şoförlerine test uygulaması

Samsun'da İl Hıfzıssıhha Kurulu kararı gereği, kent içi dolmuş, otobüs ve tramvay sürücülerine yönelik başlatılan koronavirüs testi uygulaması devam ediyor.

SAMSUN 18.01.2021, 16:55
1017
Samsun'da dolmuş şoförlerine test uygulaması

Samsun'da dolmuş şoförlerine test uygulaması

Samsun'da İl Hıfzıssıhha Kurulu kararı gereği, Samsun Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı koordinasyonunda kent içi dolmuş, otobüs ve tramvay sürücülerine yönelik başlatılan koronavirüs testi uygulaması devam ediyor. Samsun 1 Nolu Dolmuş Hattı esnafı da Kovid-19 testi uygulamasına tabi tutuldu. İlkadım İlçe Sağlık Müdürlüğü'nden gelen ekipler, 1 Nolu Dolmuş Hattı'nın 100'üncü Yıl Bulvarı üzerindeki adresine giderek dernek bahçesinde dolmuş şoförlerine Kovid-19 testi uyguladı.

ESNAF MEMNUN

Toplam 170 şoför meslektaşının test uygulamasından geçtiğini belirten 1 Nolu Dolmuş Hattı Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve Başkan Yardımcısı Fuat Kul, "Salgın günlerinde dolmuş esnafı olarak maske, mesafe ve temizlik kurallarına elimizden geldiğince uyuyoruz. Bu yönde dolmuşçu arkadaşlarımızı sık sık uyarıyoruz. Sağlık Müdürlüğü ekiplerinin başlattığı bu uygulamayı da çok yerinde buluyoruz. Bu salgın illetini inşallah hep birlikte yenmeyi başaracağız" dedi.
 

UYGULAMA DEVAM EDİYOR

Öte yandan, yaklaşık 3 bin şoför ve 80 vatmanın görev yaptığı, günde ortalama 240 bin yolcunun taşındığı Samsun’da tüm şoförlere yönelik başlatılan uygulamanın devam ettiği belirtildi.

Yorumlar (0)