banner1518

banner1365

banner1526

banner1499

banner1496

banner1337

Samsun'da can sıkan iddia! Köpeklere ne oluyor?

banner1357

HAGDER Derneği Başkanı Semra Antep, Samsun'da besledikleri köpeklerin alınarak başka ilçelere götürüldüğünü iddia etti

SAMSUN 18.10.2020, 09:13 18.10.2020, 10:29
1548
Samsun'da can sıkan iddia! Köpeklere ne oluyor?
banner1353

HAYVAN Gönüllüleri Derneği  Başkanı Semra Antep, İlkadım İlçesi Gürgendağ Mahallesi'nde beslemiş oldukları köpeklerin sayılarının her geçen gün azaldığını ve köpeklerin başka ilçelere götürülerek adeta ölüme terk edildildiğini öne sürdü.

ORMANA GÖTÜRÜLÜYOR

Antep, besledikleri köpeklerin başka ilçelerdeki ormanlık alana götürüldünü öne sürerek, "Araştırmalarımıza göre onlarca köpek Kavak İlçe sınırlarına yakın ormanlık alana bırakılıyor. Adeta hayvanlar açlığa ve susuzluğa terk ediliyor" dedi.

AÇ VE SUSUZ KALIYORLAR

Sayıca fazla köpeklerin yaşadıkları yerden bir anda kaybolması üzerine konuşan Antep, "İlkadım İlçesi Kadamut Gürgendağ' da  ormanlık alanda bulunan onlarca köpek, araştırmalarımıza göre Kavak İlçe sınırlarına yakın ormanlık alana bırakılıyor. Ve orada bizim kurduğmuz bir besleme alanı yok. İlçe belediyelerin zaten yok. Adeta hayvanlar açlığa ve susuzluğa bırakılıyorlar. Yakında soğuklar geliyor eğer yaşarlarsa donma ile mücadele etmek zorunda kalacaklar. Yerel yönetimlerin, sokak hayvanları için 2020 yılındaki çözümü ormanlık alana aç susuz dondurucu soğukta araziye atmak olmamalı’’  dedi. 

Yorumlar (4)
Vatandaş 2 hafta önce
Koskoca belediyenin hiç işi kalmamış Allahın unuttuğu yerlerde yaşam savaşı veren köpeklere mi takmış kafayı?
Belediye gelsin çöp bidonlarını adam etsin, kokudan yanaşılmıyor yanlarına.
Diden 6 gün önce
Valla men sunu direm, hic mi Allahiniz yoktir, onlarda sen men gibi cani vardir... insaf
Merve E. 1 hafta önce
Bu konuyla ilgili bir gelişme var mı gerçekten köpekler açlığa mı terkedilmiş durumda ?
Mustafa Acar 1 hafta önce
Bende yaralı bir köpek bulmuştum onu iyileştirip bakmaya başladım ve mahallenin maskotu olmuştu mahallede her kez tanımış ve bakmaya başlamıştı tasmalıydı İlkadım belediye ekipleri gelerek gece köpeği almışlar iki çocuk görgü şaididir Tasmalı bir köpeği nasıl alırlar belediyede bu konuyla alakalı bir muhatap bulamıyoruz.