banner1579

banner1584

banner1526

banner1499

banner1525

banner1534

banner1581

Samsun'da başkanlardan çağrı var! 'Aşılama önceliği getirilsin'

Samsun'da Lokantacılar ve Pastacılar Odası Başkanı İsmail Balcı ile Yabancılar Derneği Başkanı Alaaddin Sayın, esnafa aşılama önceliği getirilmesi gerektiğini söyledi

SAMSUN 15.02.2021, 23:36
2002
Samsun'da başkanlardan çağrı var! 'Aşılama önceliği getirilsin'

Samsun'da başkanlardan çağrı var! 'Aşılama önceliği getirilsin' Samsun'da Lokantacılar ve Pastacılar Odası Başkanı İsmail Balcı ile Yabancılar Derneği Başkanı Alaaddin Sayın, esnafa aşılama önceliği getirilmesi gerektiğini söyledi

Samsun Yabancılar Derneği Başkanı Alaaddin Sayın ve Samsun Lokantacılar Odası Başkanı İsmail Balcı, esnafa koronavirüs aşısı konusunda öncelik verilmesinin, piyasayı rahatlatmak için önemli bir adım olacağını belirtti. 

PALANDÖKEN'E DESTEK

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken'in, ''Esnafın ve çalışanların aşılanması dükkanların açılmasında önemli bir adım olacaktır'' açıklamalarının ardından, değerlendirmelerde bulunan Sayın, esnafa aşı önceliği verildiği takdirde dükkanların açılabileceğini ve vatandaşların da gönül rahatlığıyla alışveriş yapabileceğini söylerken, Balcı ise, "Kurallara uymak şartıyla aşılanmayla da birlikte, esnaf zor günlerden kurtulur" dedi. 

VATANDAŞ RAHAT EDER

Hükümetin risk grubunu belirlediğini söyleyen Başkan Sayın, ''Esnafın aşılanması bizler için iyi olacaktır ama bu pek de mümkün görünmüyor. Esnaf aşılanırsa bu sayede dükkanlarını açabilir ve vatandaşlar da gönül rahatlığıyla alışverişlerini yapabilir. Esnafın kötü durumda olmasının bir sebebi de bu. Vatandaşlar, koronavirüs olma ihtimaline karşı daha temkinli davranıyor. Esnafın da öncelikli gruplar arasında olması düşüncelerine katılıyorum'' ifadelerini kullandı.

ZOR GÜNLERDEN KURTULUR

Esnafın öncelikli olarak aşılanmasının iyi olacağını belirten Başkan Balcı ise şunları söyledi: "'Esnafımız da öncelik verilmesi gereken risk gruplarının başında geliyor. Esnaf, günde birçok insan ile muhatap oluyor. Her gün paraya dokunuyorlar ve bu da sirkülasyona sebebiyet veriyor. Esnaf ve sanatkarlarımızın da aşı yapılmasından yanayız. Yapılan açıklamayı doğru ve yerinde buluyorum. Bizim sektörümüzde işler her geçen gün daha da kötüye gidiyor. Aşılanmayla birlikte bu kötü gidişat da bir an önce son bulur. Kurallara uymak şartıyla aşılanmayla da birlikte esnaf zor günlerden kurtulur."

Emre ÖNCEL

Yorumlar (0)