banner1589

banner1608

banner1526

banner1588

banner1587

banner1324

banner1581

Samsun'da başkanlar da esnaf da sevindi! 'Bu kararı bekliyorduk'

SESOB Başkanı Eyüb Güler ve Atakum Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Metin Sinecek, kredilerdeki faiz indiriminin esnafın yarasına merhem olacağını söyledi

Samsun 30.12.2020, 08:04 30.12.2020, 08:09
855
Samsun'da başkanlar da esnaf da sevindi! 'Bu kararı bekliyorduk'

Başkanlar da esnaf da sevindi! 'Bu kararı bekliyorduk' - SESOB Başkanı Eyüb Güler ve Atakum Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Metin Sinecek, kredilerdeki faiz indiriminin esnafın yarasına merhem olacağını söyledi

Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hacı Eyüb Güler ve Atakum Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Metin Sinecek, esnaf ve sanatkara verilecek kredilerde yüzde 100'e varan faiz indirimi uygulanmasının, yaralara merhem olacağını ifade etti.

BAŞKANLAR DA SEVİNDİ 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan, Halkbank tarafından esnaf ve sanatkarlara verilecek kredilerde yüzde 100'e varan faiz indirimi uygulanması kararıyla ilgili açıklamalarda bulunan Güler, esnafın karara çok sevindiğini, Sinecek ise, esnafın kepenk kapatmasına engel olacak bir kararın faaliyete sokulduğunu belirtti.

BEKLENEN KARAR GELDİ

Beklenen haberin geldiğini belirten Başkan Güler, ''Çok sevindirici bir haber. Bakanlar Kurulu kararları doğrultusunda kullandırılmış olup bakiyesi 2021'e devreden krediler için de faiz indirimi yapılabilecek olması bizi ayrıca sevindirdi. Buna ek olarak biz kredilerdeki geri ödemeyi bir sene sonra başlatılmasını talep ediyoruz. Yapılan destek, söz konusu esnafın yaralarını sarabilecek. Bir nebze de olsa merhem olur diye düşünüyorum. Bu tür haberler geldikçe biz esnaf ve sanatkarlar olarak seviniyoruz'' dedi.

ESNAF AYAKTA KALACAK

Verilecek olan kredinin yüz tutmuş esnaf ve sanatkarlara faydalı olacağını söyleyen Başkan Sinecek, ''Esnafın kepenk kapatmasına engel olacak bir karar faaliyete sokulmuş. Borçlar, faiz ödemeden ana para olarak geri ödenecek. Vergiden muaf olan esnaf ve sanatkarımız, sadece kendi geçimini sağlayan el emeği ile sanatını icra eden kesimdir. Bu tür meslek grupları günümüzde ülkemizin olmazsa olmazıdır. Devlet, bu meslek gruplarının ayakta durmasını sağlayacak bir krediyi devreye soktu'' ifadelerini kullandı.

Emre ÖNCEL

Yorumlar (0)