banner1518

banner1365

banner1526

banner1499

banner1496

banner1324

Samsun'da aşılama başlıyor

Samsun İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Ali Oruç, koronavirüs aşılarının, kentteki hastanelere dağıtımının başladığını bugün sabah itibariyle sağlık çalışanlarının aşılanmaya başlayacağını söyledi.

SAMSUN 13.01.2021, 22:45 14.01.2021, 10:05
1865
Samsun'da aşılama başlıyor

Samsun'da aşılama başlıyor

Samsun İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Ali Oruç, koronavirüse karşı Çin'de geliştirilen ve Türkiye'ye getirilen SinoVac aşılarının, kentteki sağlık kuruluşlarına sevk edilmeye başladığını belirterek, "Yarın itibariyle sağlık çalışanlarımızın Kovid-19 aşılarını yapmaya başlıyoruz. Hayırlı olsun" dedi. 

26 BİN DOZ AŞI GELDİ
Aşıların Samsun'a ulaştığını ve belirli noktalara dağıtımların başladığını kaydeden Oruç, "Aşıların, hastanelere ve aile sağlığı merkezlerine dağıtımı başladı. İlk etapta Samsun'a 26 bin doz aşı geldi. Aşılar İlk olarak sağlık çalışanı ve huzur evi sakinlerine yapılacak. Bundan sonraki süreçte ise Sağlık Bakanlığı'nın belirlediği risk gruplarına göre aşılarımız yapılmış olacak. Aşılarımız, hastaneler, özel hastaneler, üniversite hastanesi ve aile sağlık merkezlerinde oluştuduğumuz aşı odalarında uygulanacak. Hastanelerimiz bünyesinde 265 oda hazırlandı. En kısa zamanda sağlık çalışanlarımızın aşılarını tamamlayıp, vatandaşlarımızın da aşı olmasını sağlayacağız. " dedi. 

REHAVETE KAPILMAYALIM
Aşıların gelmesi ve uygulanmaya başlaması vatandaşları rehavete sürüklememesi gerektiğinin altını çizen Oruç, "Aşı yapıldıktan sonrada tedbirimizi sağlamalıyız. Toplumsal olarak, bağışıklığımızın belirli bir seviyeye geldikten sonra bu illetten kurtulmuş olacağız" şeklinde konuştu. 

SABAH  BAŞLIYOR 
Bugün  itibariyle sağlık çalışanlarının aşılanmaya başlayacağını belirten Oruç, "Sağlık çalışanlarımızın Kovid-19 aşılarını yapmaya başlıyoruz. Hayırlı olsun . Sağlık çalışanları, randevu MHRS sistemi üzerinden randevularını alabilirler. Hem mesai içi, hem de mesai dışı aşılamalar yapılabilecek. Huzur evi sakinlerine ise, biz giderek aşılamalarını bulundukları yerlerde yapacağız" diye konuştu.

Yorumlar (0)